Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
proslog ponedeljka bila 19,3 vlaga ,juce 23,1`,i naravno ta je cena na svu kilau sto ti odbiju na 7300 kg odbili 780 kg pa na to jos oko 980 tj,14,23 posto na susenjE koje mora ,u kilazi to je oko 1150 kg sa 20 posto pdv ,,,tako da je za naplatu doslo oko5400 i neki kg.
 
Ja sam nesto kukuruza prodao vestacko suseni na 15 i 16 din direktno tovareno na silos.
20141028112628.jpg
 
Kad citam ove postove i vrednosti vlage kukuruza koja se prima pomislim dali kukuruz uopste moze da se ubudjavi sa 18%,I KUSUR vlage,dosad nisam cuo da ne primaju kukuruz kakva god bila vlaga???Zelim da cujem tu rec (NE PRIMAMO KUKURUZ DO TOG I TOG PROCENTA VLAGE):svinja::svinja::svinja::svinja:
 
@PetarM
Slaba je to cena. Prodaje samo onaj kome gori. Ja dok ne bude 150e/t necu prodavati. A 200t je mala kolicina, nacices to, samo se otvori cenom.
 
Hocu da kazem kolega da njih vlaga ne interesuje bitno im je samo da dodju do sirovine,bez obzira na sve i da naravno to plate nekom minimalnom cenom.Bio sam prisutan jedne godine kad je jadan sa zmajevkom hteo da iskipuje podigao kipu a ispadaju kugle od vlaznig kukuruza lopatom su istovarali,i primili jbg
 
Neradim stavili smo sondu u kukuruz koja meri temperaturu i u svakom trenutku vidim u sobi koja je temperatura u kukuruzu...ako se krene zagrevati ispustamo i prodajemo....
 
Ja garantujem da sa 19% vlage mora da se ugreje.Brzina grejanja zavisi od debljine sloja ali pre ili kasnije grejanje će se 100% desiti.Recimo u ćeliji od 15 vagona kukuruz sa 19% vlage smo smeli držati bez pomeranja samo i maksimalno 48h.Posle toga temperatura počinje da raste kao i pojava neprijatnog mirisa.
 
Danas prodao 3 vagona sa njive telkel po 12,5 euro centi,sa vršajem nemam ništa.Ta cijena je kod nas i u otkupu pa dok odbiju za sušenje i usušak pa kombajenje mene nema nigdje ovako sa njive kolko kg tolko muzike ali one pleh,pohrebne muzike.
 
Ja garantujem da sa 19% vlage mora da se ugreje.Brzina grejanja zavisi od debljine sloja ali pre ili kasnije grejanje će se 100% desiti.Recimo u ćeliji od 15 vagona kukuruz sa 19% vlage smo smeli držati bez pomeranja samo i maksimalno 48h.Posle toga temperatura počinje da raste kao i pojava neprijatnog mirisa.
da li jedno pretumbavanje dnevno bez sušenja pomaže da se kukuruz održi?
 
Nazad
Vrh