Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
To je cca 7%. S obzirom da i je kukuruz bio vlazan, to je ok. Ne mozes ocekivati da na 5v 16-18 vlage imas manje odbitke.
 
Kolko sam ja primetio gde ja predajem se sa 17% vlage skida više od 10% od kilaže. Tako da nema tu nekih velikih odstupanja ni kod tvojih. Nisi najbitnije napisao kolka je vlaga. Ako ti je blizu 20% onda ti tvoju još i ne skidaju puno.

Čak su jednom drugaru u nekoj drugoj zadruzi u Novom Bečeju navodno na 25% vlage skinuli tacno 50% kukuruza. OD 44 metera ostalo mu 22. To je bilo pre oko 3 nedelje, išao čovek da okruni redove za prolaz beraca.
 
ja sam juce krunio za prolaz beraca pionir n43 nakrunio jednu Zmajevku sa vlagom od 17% hoce li ga berac mnogo kruniti ?sta mislite? I prosle godine su mi cardaci bili prazni (osim sto sam sunke okacio)bas iz tog razloga Prodao sam tel-kel farmi pilica za12rsd kg
 
Kristal drugar obrao beračem pionir neki od ovih novijih aquamax hibrida koaže na tri pune petotonke okrunilo se 10 meteri zrna, nije mu merio vlagu ali kukuruz se kruni pod rukom jako lako.

- - - - - - - - - -

Hoce krunice ga al sta je tu je juce sam brao 434 usluznio sa 18%vlage krunio se ali kaze vlasnik bolje da ga okruni berac nego odkupljivaci:haha:
Manje treba da se kruni n43 nego 434 ali sa vlagom od 17% ne znam
 
Ja sam juče okrunio uvratine i po 4 krajnja reda NS 6030 (da bi beraču bilo lakše da manevriše). Vlaga je bila 19.5% a kvar 5.9%, i od neto 3700kg sam za isplatu dobio 2853kg. (Vlaga -6.40%, sušenje -13.60%, kalo i rastur -0.5%) Danas naplaćeno u zadruzi po 13.10 din (sa PDV-om).
 
ja sam juce krunio za prolaz beraca pionir n43 nakrunio jednu Zmajevku sa vlagom od 17% hoce li ga berac mnogo kruniti ?sta mislite? I prosle godine su mi cardaci bili prazni (osim sto sam sunke okacio)bas iz tog razloga Prodao sam tel-kel farmi pilica za12rsd kg
Ni slucajno ga ne beri,brao sam ga sa 24% pa se opet dosta krunilo.

- - - - - - - - - -

Kolko sam ja primetio gde ja predajem se sa 17% vlage skida više od 10% od kilaže. Tako da nema tu nekih velikih odstupanja ni kod tvojih. Nisi najbitnije napisao kolka je vlaga. Ako ti je blizu 20% onda ti tvoju još i ne skidaju puno.

Čak su jednom drugaru u nekoj drugoj zadruzi u Novom Bečeju navodno na 25% vlage skinuli tacno 50% kukuruza. OD 44 metera ostalo mu 22. To je bilo pre oko 3 nedelje, išao čovek da okruni redove za prolaz beraca.

A ko je u pitanju?
 
Ja sam juče okrunio uvratine i po 4 krajnja reda NS 6030 (da bi beraču bilo lakše da manevriše). Vlaga je bila 19.5% a kvar 5.9%, i od neto 3700kg sam za isplatu dobio 2853kg. (Vlaga -6.40%, sušenje -13.60%, kalo i rastur -0.5%) Danas naplaćeno u zadruzi po 13.10 din (sa PDV-om).
Dukej a koja zadruga toliko plaća?

- - - - - - - - - -
 
zar nije lakse tablice da kacite , svako u svom okruzenju pa da uporedjujemo ?

aeLSRq.jpg
 
Auuu ljudi al me oderala zadruga salaš 024 iz Subotice..... Skinuli su mi od kilaže,na ime srps-a, a naplatili su i sušenje i još neke pi..arije! Kalo-rastur 0.5%.... Sve u svemu na 5vagona predatih uplaćeno mi je 44.000 manje i skinjeno 37 meteri kukuruza!
Od nas više neće dobiti ni jedno jedino zrno! Budite oprezni ljudi,raspitajte se za sve detalje da ne prodjete kao i ja. Inače čujem da i Kostić u Đurđinu isto tako obračunava. Možda je off ali namera mi je da upozorim druge....
To ti je i dobro,ja cu na 5 vagona dobiti samo oko 4,moj otkupljivac za vlagu od 2o skida 21%!
 
Ja sam deo svog kukuruza unovcio, ovrsen je u utorak, novac uplacen u petak.
Vlaga je bila 18,3%, a cena je za tu vlagu 11,52 din sa pdv.
 
Da je bolja cena sad u zetvi ja secem glavu da bi trcali sa 400e u ruci i otimali, ovako daju 300e ko od sale!
Dragane neznam kako i zašto Padinci po Novom Kozjaku plaćaju zemlju u arendu 300eur k/j kada u Padini trenutno možeš da kupiš po 250 eur koliko hoćeš
Prošle godine je bio problem sa zemljom u arendu ali ove imaš zemlje koliko hoćeš meni svaki dan dolaze da nude, ali nisam zainteresiran dosta mi je i te što imam. Izgleda da su se i Padinci opametili :haha:
Izvinjavam se za :off_topic:
 
zar nije lakse tablice da kacite , svako u svom okruzenju pa da uporedjujemo ?

aeLSRq.jpg

Vidi ovako to što si okacio tablicu je samo pola posla, vidim da si na slici odsekao deo ispod tablice , а to je vrlo bitno. N aime neki na tablici prikazuju troškove sušenja sa prikazanim PDV-om, a neki bez PDV na trošak sušenja. Otkupljivač na sušenje plaća državi PDV od 20% , to takođe nama naplate. Pa prilikom gledanja tablice gledajte dal vam tih 20% pdva skinu odmah, il naknadno.Moj otkupljivač odmah iskaže sve sa pdvom pa deluje skuplji od ostalih kad se gleda samo tabela. Drugi naknadno skinu još 20% na ime pdva pa na kraju ostane manje kukuruza.
 
Nazad
Vrh