Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ja cu sledece nedelje da krunim, sta vise da se ceka. Cena se nije pomerila skoro mesec a izgleda da i nece. Vucic nas drzi na kanapu, samo drzava(on i brat) da zaradi.
 
U lancu poljo-apoteka Ratar, ( kojeinace operisu na teritoriji celog Srema), kukuruz je 23,90. To je otprilike orijentir za prodaju na pijaci i na kucu.
 
Nije da nece biti kukuruza ali ni priblizno sto gospoda izvoznici ocekuju.Ali da cena starog zrna bude zakucana to jos nikad nije bilo posebno sto se ocekuju ovakvi prinosi
 
Samo izvoz može da menja cenu.Za naše tržište će roditi i prekoviše a i ova cena je prejaka za naše stočare
 
Dok je kurs evra i cena kukuruza ovakva, kukuruz se nece izvoziti na veliko.A ni za sept-oktobar nam se ne pise lepo.
 
Ljudi pa sta vam je. Kukuruz nije roba koje fali u svetu, susa je samo kod nas (i to ne svuda). Sve okolne zemlje ce imati sasvim pristojne prinose dok ce jedino veliki deo Vojvodine biti ispod svakog nivoa rentabilnosti. Cena nece sigurno otici u nebesa kao sto je to bilo 2012.
 
Prijatelju mi ovde nismo dobili kisu tri meseca,nija samo u vojvodini katastrofa,domaci asortiman jalov preko 50%
 
Gledao sam i ja po bloomberg i slicnim sajtovima tekstove, oni ocekuju vrhunske prinose (USA, Meksiko). Jos ne nalazim nista pouzdano iz EU o njihovim prinosima. USA cena nas ne pogadja puno, ali EU nas pogadja. Problem je i stocarska proizvodnja po zapadnu koju hoce da srezu jer imaju viskove mleka, jaja pa i mesa stoga ocekujem nijansu manju potosnju kod njih u narednom periodu. Sve to kada se uzme mislim da 20din iliti 150+ evra po toni je za sada nemoguca misija.
 
Nazad
Vrh