Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Mislio sam da pitam Krisa jel tu razduživanje ber nekim dijelom ili ne ? A da prokomentarišem da je ta terminska prodaj sasvim poštena i realna stvar za obe strane . Gledano iz ugla kupca ,on sigurno ima neke ugovore za izvoz ili prodaju , nalazi se tu , obezbjedjuje sebi neku količinu i neće da rizikuje , nije alav.
Sa druge strane iz ugla prodavca : kako stvari stoje sada se već može pretpostaviti neki rod , ako se uklapaš i zadovoljan si sa cifrom , zakuješ to i ne ideš u rizik za malo više love , a možeš i da izgubiš vrapca iz ruke , znači opet pošteno i bez rizika.
Naravno da Kris sada kada bi ličilo na prinos od recimo 7t/ha nebi pristao na to jer automatski sebi stavlja štrik oko vrata .
 
Nema to veze sa razduživanjem,izbegavam zaduženja kod otkupljivača koliko mogu...Ovaj moj organizator ima blizu 3000 tone već ugovoreno po toj ceni a ja sam se priključio juče toj listi znači da sam pri dnu te liste i da mi je za utehu kasnije ako cena ipak ode iznad te da nisam solo budala...Kao što sam i reko kod soje...nevolim ovu vrstu igranke jel jedno kajanje ti negine ili se zahebeš za količinu gore-dole uvek i ta razlika već ide u x slučajeva po drugoj ceni...A ima nešto što mi je još gore od ove varijante a to je po novom takozvana "akontacija" u prevodu uzmem ti robu dobiješ neku cenu,mogu da ti doplatim ako hoću ali ni nemoram,nemožeš mi ništa jer je roba već kod mene...:ppozdrav:
 
Jednom mi je jedan čika koji radi baš dosta zemlje rekao da on trećinu proda u zeleno, trećinu oma po predaji,a trećinu lageruje... pa nešto će ubosti
 
Sta se desava trenutno sa cenom... pa ovo vise nije normalnoo! Za tri dana ode dva dinara dole :udri:
 
Nazad
Vrh