Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ja moj krunim, lagerujem I ocekujem zimus povoljniju okolnost za prodaju. Razmisljam da li da mesto gde cu lagerovati prvo oprskam ambarinom, posto ima tu vec insekata, pa kad smestim zrno tabletama ponovo istretiram:sta:. Ili samo tabletama I to je to?

Sipaj ti to i ne misli. Nece mu nista biti do zime
 
nesko...Radi se o proslogodisnjem kukuruzu, da se razumemo i naravno da Moram da trujem leptirka, ne sto ce on da sad pravi stetu(on je to vec uradio u vidu crva) vec da ne bi polegao jaja, a I posle njega obavezno krece zizak koji bas pravi stetu. . jede, pali kukuruz,. ..Izvinjavam we odosmo u off...
 
Na džak 40kg - 900din i 1.000din, kako u kojoj apoteci. Pijaca 1200 na 50kg ali sporo ide prodaja. Nekada su apoteke dovozile iz Vojvodine, zadnjih godina kupuju od naših proizvođača jer više niko ne čuva stoku i svi nude kukuruz. Načuo sam da je Voćko podigao od 17 na 20din, pare na ruke i mora da bude džakirano na 40kg.

Ja sam prošle godine prskao koš ambarinom pre punjenja. Ništa nije vredelo. Ove godine sam prskao isto sa njim kada su krenule temperature. Prskao sam u klipu oko koša i odozgo bez pokrivanja. Uspelo je 100% iako su mi rekli da to džabe radim. Prskanje zavisi i od vremenskih uslova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nesko...Radi se o proslogodisnjem kukuruzu, da se razumemo i naravno da Moram da trujem leptirka, ne sto ce on da sad pravi stetu(on je to vec uradio u vidu crva) vec da ne bi polegao jaja, a I posle njega obavezno krece zizak koji bas pravi stetu. . jede, pali kukuruz,. ..Izvinjavam we odosmo u off...

Izvini druze, mislio sam da pises o ovogodisnjem.
 
Ako cemo realno moramo snositi posledice i pasti na ovakvoj susi . Kad bi cijena amortizovala prinos onda bi bilo lako i bilo bi dobro da svaki put bude susa . Mi neki stalno ponavljamo da ja vazna svjetska cijena a neki kazu da to nema veze . Jednostavno u SADu je opet rekordan rod i to je to mi pusimo . Cuti meni nije jasna ni cijena soje kod vas bojim se da ce i to pasti . Jbg em im normalna godina em malo bolje rade .pa zamisli prosjek cijele drzave 10.6t po ha kukuruza !!
 
@ Momosaric
Zasto nije ti jasna cena soje kod nas, kad je jasno vise nego dobar dan da je jednostavno nema! Kao prvo velika potraznja od strane svih proizvodjaca koncentrata a kao drugo ili obrnuto od strane alavih otkupljivaca kao sto su Viktorija, MK itd. Treba ljudima soja da bi je izvozili za jos vecu cenu od te koju mi dobijemo!
Ja na ovom forumu u temi o ceni soje ili suncokreta citam i vidim neke vase komentare s one strane Drine ali stvarno nikad nisam video da napisete vasu akontnu ili konacnu cenu, niti soje niti suncokreta!
A bilo je postavljeno pitanje jos u dva navrata ali nije mi jasno cemu to da skrivate!
Prosle god. na isto pitanje o ceni suncokreta dobio sam odgovor da ne znas(te) jer se ne seje suncokret kod vas!
Eto ni ja ne sejem dosta toga a pitaj me za cene da vidis jel znam ili ne!
 
Prodao tel kel po 16din jedno vozilo. Mozda sam mogao jos malko vecu cenu ali posto je prevoznik morao istovariti prikolice ovako smo odlucili.
 
Zabunili se odkupljivaci.I mene moj juce pitao kao sto ne vrses nema vlage.Reko vrsem al ostavljam sve kuci...jbg kupili nove traktore pa sad mi da im odplacivamo rate...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh