Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Prodao danas iz lagera po 18din/kg ,nije lose za takvu susnu godina koja je iza nas, gde sam imao prosecan prinos 6600kg suvog zrna po jutru
 
I kod nas 18. Juce dok sam prskao prva tura kod Vozda pise 17.8 cena, kada sam krenuo drugu turu 18din:osmeh: Reko', ajde kad budem isao sledeci put da bude 18.2:haha:
 
Prodao danas iz lagera po 18din/kg ,nije lose za takvu susnu godina koja je iza nas, gde sam imao prosecan prinos 6600kg suvog zrna po jutru
Pa kakva je to susa kad imas rod ko u naj boljoj godini,koliko radja kad nije susa?
Kod mene ovde 4 t po kj maximala i to samo gde je kise bilo (lokalne) sve ostalo ispod toga.
 
Zadnja tura otišla po 18 rsd.Da sam mogao da čekam još neko vreme dobio bi 20 bez po muke jer je potražnja velika ali kukuruza nema.
 
Sto nisi sve prodao na zeleno ili u zetvi,sto jos uvek cekas cenu soje ako ne maris za cenu ? :osmeh:
Mislim da sam sve lepo i jasno objasnio u jednu recenicu!
Zar vi mladji nikad ne umete ono sto citate da shvatite onako kako pise vec izvrcite reci i shvatanje recenice u sasvim drugom pravcu! :osmeh: Cekati odgovarajucu dobru cenu je sasvim normalno i nisam rekao da je sve jedno kad prodati i po kojoj ceni, ali ako sam vec prodao po nekoj ceni u tom trenutku najvecoj, a kasnije poskupi, ravno mi je ko tvoj lepi Srem! Ako bi cena u jednom trenutku bila primera radi 16 din. a nisam ga prodao a kasnije pada, onda osecam krivicu i krivo mi je sto ga nisam prodao po toj vecoj ceni i samo tada racunam da sam izgubio!
Nadam se da sam bio jasniji!:osmeh:
O, da, sto se tice soje prodata je sva kolicina od 90 t pocetkom Marta po ceni od 39 din. pa se opet ne jedim. Bilo bi mi cak drago da dostigne i 50 din. da svako ko je nije prodao do sad moze zaraditi tih 10 din na kg.
 
veceras u 20:00 na B92 ce biti komentarisanje u vezi aflatoxina......
eto cim je pocela malo da se oporavlja cena kukuruza treba je malo prikociti.....
:zli::zli::zli::zli::zli::zli:
 
Nazad
Vrh