Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Oni su dali cenu, ko hoce hoce. Kada zatreba robe onda ce dici cenu. Ovo je po meni cena ne treba nam, ali ako neko naleti super.

Kad im bude trebalo onda im ne treba prodati . Prodati bilo kome samo ne njima . Pa neka melju eksere. A ne da prave od nas majmune i pobijaju cenu...
 
Otkupno mesto iz Kragujevca nije pocelo otkup novog kukuruza, sto je i normalno je je sve jos zeleno, ali kazu da dovlace stari kukuruz iz Vojvodine po 16 dinara sa pdv-om.
 
Kod nas je pravilo da kad rodi onda je dobra cena. Kad ga nema, zabrana izvoza i cena dole.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Jutros razgovarao sa jednim prijateljem koji je upućen u cene i izvoz i reče da će kukuruz imati full cenu ali da se sačeka malo sa prodajom.
 
Maticu moze li blize objasnjenje koliko cekati novembar ili i vise? Pitam jer imam opcije da ga skladistim kod sebe, ali i da predam pa cekam.
 
@Aca
Samo gledaj da izbegnes tablicu.Ice kukuruz tel kel brzo i cena ce biti dobra.

@Goran G
Kupuj jos jedno 10 kada i za Italiju da vuces nasu robu:ppozdrav:
 
Alo ljudi jeste li svesni da ve ovo biti nekoke odlicna situacija da dobro zaradi.Kratko pamcenje imamo videcete lako mozemo gorko da se iznenadimo.Jeste linsvesni sta su vocarima uradili?
 
Zašto zaključujete da će biti dobra cena? :sta: Na osnovu čega?


Kakvo pitanje...Susa je u celo okruzenje sto se tice van granica.

ALi sto se tice cene,uvalice nam ga posteno,videcete.Daju sada dobru cenu,medjutim mi sacekacemo da bude posle zetve 20+din ali po mojoj logici ovi nasi becari ce posle zetve skinuti cenu na dole pa cemo se opet opeci.:sta:
 
Za kukuruz ima kupaca sa vise strana. Za Italijane znam da im gori za robu jer nemaju kod sebe. Oni ce povuci cenu na gore, a i drugi ce morati platiti skuplje da bi imali robe. 200e/t je moja prognoza da ce dostici.
 
Pa zar nije?
Ali imajuci u vidu situaciju i ljude koji nas vode mislis da ne mogu ovakav dobar razvoj situavije da nam upropaste i na nasoj grbaci dodatno zarade?
Jel se slazes?

Od kad si mi nasao onu hemiju slažem se sa svim sto kažeš:ppozdrav: mada pricao sam neki dan sa otkupljivacem.kaze ispod 15.5 din nece biti start sigurno a verovatno ide vise,da je traznja jako velika.Jedan drugi otkupljivac,doduse pre 20-tak dana,tvdio mi je da ce on izaci sa cenom od 17-17.3 din.Ko ce ga znati vise a svasta se prica.
 
Prodao na ugovor 25t po ceni 15.5+ pdv cisto da osiguram cenu po kojoj cu razduziti uzeto seme. Ostala roba ici ce na cekanje. Svi pricaju da cena ima sanse da poleti.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Za kukuruz ima kupaca sa vise strana. Za Italijane znam da im gori za robu jer nemaju kod sebe. Oni ce povuci cenu na gore, a i drugi ce morati platiti skuplje da bi imali robe. 200e/t je moja prognoza da ce dostici.

Ovo za Italiju je tačno. Pre dve nedelje je bio kod mene vozač iz Beograda kupovao za gazdu šljive za rakiju. Njihova firma kaže ima 20 šlepera i stalno vuku "žito" za Italiju a otuda skupljaju robu i povratne ture kako šta naleti. Kaže da se razbijaju od posla.
E sad koje žito vuku nemam pojma jer neki žitom zovu i pšenicu i kukuruz. Uglavnom tako mi je ispričao a ja ga nisam zapitkivao previše jer on razvozi robu samo po Srbiji
 
Nazad
Vrh