Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Prethodnih godina su pravili profit njihov lager,ili nas.Kako god vecina drzi,ista i nagrabusi.Ovo drugo ispadne bolje.Posto je to sad provaljeno,kanda su osmislili nesto sa kupovinom na zeleno.Zanimljivo je da niko ne izlazi sa tablicom susenja.Kao da se ne zna cena energenata za susenje.:osmeh: Smrdi mi da ce tablice biti fantasticne,ali po njih.:zli:
 
Veceras mi drug kaže da je ugovorio prodaju novog kukuruza po 16 din. Prevoz sa njive takođe obezbeđuje kupac, vaše je samo da nađete kombajn.

A u petak sam bio sprečen i nisam mogao da prisustvujem ručku koji su organizovali Uljarice Bačka, ali sam čuo da su tamo govorili da će kukuruz u žetvi biti max 12-13 din.

Nije mi jasna ta logika...
 
Nije ni meni jasno... Mada ne verujem da će biti 12-13 dinara. Iskreno, Uljaricama ne verujem a zašto bi ga sad kupovali po 16 kad znaju da će biti 12-13.
Živi bili pa videli. Mislim da onaj ko ostavi na lageru ove godine kukuruz, neće se prevariti.
 
Ne, nije Uljaricama prodao već A Novi. A u Uljaricama kažu da će biti 12-13 din u žetvi.
 
I Uljarice su nudile 16 dinara ali sam odustao. Stvarno ne mogu da shvatim zašto bi sada nudili 16 ako znaju da će u žetvi da bude 12.
 
Kako vam nije jasna,kupice na taj nacin 20 % povrsine i imaju pod ugovorom 30%,znaci imaju 50% kukuruza vec kupljeno i eto razloga da skinu cenu
 
Da su uljarice ili bilo ko drugi ko sada nudi 16 din,to ponudili pre mesec dana siguran sam da bi mnogi pristali,ovako zetva samo sto nije pocela i dobra vecina nas ce je sacekati,pa cena kakva bude. Prosle godine u zetvi je bila 17,30.
 
Pa ja nešto nečujem da se trguje sad po 14 do 16 din. Možda neko proda neka manje količine, ali sve neverujem... Moje mišljenje je da će cena u oktobru i novembru sigurno biti min 16 dinara, možda i malo više.
 
Skladišta su prazna što se tiče prošlogodišnjeg kukuruza.Sve što nude je na papiru+manje zasejanih površina,crvenilo,suša...
 
I to što kažeš , ko ima više parcela nemože svagdje da bude super . Evo ja očekujem negdje rekorde a negdje sasvim prosječno . Kod nas će diabrotica uzeti dobar dio kolača.
 
Ovo je sad lov u mutnom da se po što manjoj ceni uzme kukuruz koji je prodat teminskim ugovorima, mada poznavajući naše tržište ništa me neće čuditi...
 
Lepo je ovaj iz uljarica rekao,citirao je nekog bacvanina i sa naglaskom backim govorio "ja kad dodje zetva,pola prodam odmah pola ostavim,ako cena padne ili skoci jedna polovina uvek vadi prosek,nit sam dobio nit sam izgubio." :)
 
Jedan veliki otkupljivac kukuruza u nasem kraju kaze da su mu nudili 16din za kg na zeleno i da ocekuje dobru cenu za kukuruz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh