Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
A sta mene briga sta bi bilo sa stocarstvom?Drzava daje 1ha po grlu.Uzela nam svu zemlju da bi dala stocarima.Eto im pa nek ne seju repu nego kukuruz.Svi ostali sad znaju koliko zemlje treba za jedno grlo pa nek se preracunaju pre nego zapate.
 
Au kolega sada ces navuci sav bes stocara na sebe ko sto sam i ja na sebe!Ali pod puno si u pravu slazem se sa tobom sad bi mnogi da drze na stotine grla i da im drzava da zemlju po pravu preceg zakupa i jos da licitiraju u prvom krugu i seju repu,semenski kukuruz i kulture koje ne idu za ishranu stoke!
 
Ne sekiram se ja za te nazovi stocare i spekulante sto seju semenske biljke i slicno_Oni ce muvati i izmuvati nesto,te zaraditi.Ja se bojim za prave visedecenijske i visegeneracijske stocare,koji su realno pred istrebljenjem.Ko se nije ozbiljno bavio stocarstvom,ne zna kolika je tu ljubav potrebna,od koje se na zalost ne moze ziveti,a i ulozi,tj pracenje novih standarda je jako skupo.Ratar uvek moze,daleko bilo da mora,da proda parce zemlje,deo mehanizacije i slicno.Kod stocarsatva je u pitanju mrtav kapital,ako skupoceni objekat i oprema zvrje prazni.Na zalost,takvih je puna Srbija.Takav jedan stocar moze samo da zaplace kad procita postove iskljucivih ratara,koji se ne odricu letovanja,zimovanja,voze mercedese,dzipove,kupuju nove masine i kukaju da su u kreditima i da zbog toga kukuruz treba da bude 48.I kad bi postigao tu cenu,kukali bi sto nije 62.Pri tome ne saosecaju i bas ih briga sto je litra mleka jeftinija od vode i kila mesa,kao nekoliko kg kukuruza.E zbog takvog ne razumevanja uzajamne povezanosti i zavisnosti ratarstva i stocarstva smo tu gde i jesmo.Bolje nismo ni zasluzili.Ako nam gospodo stocarstvo ne treba,onda molim da se vise susa ne spominje.Susa nije u celom svetu,te ce cenu svetska ponuda i potraznja i da odredi.Kad dizemo cenu,setimo se uzeg podrucja koje nije dobilo kisu i setimo se domaceg stocarstva,kad je cena skuplja nego na drugim berzama.Ja vas samo molim da razmislite sta pisete i da se molimo zajedno,da ne pocne uvoz tamo nekih zitarica,kao sto je vazeci uvoz mleka i mesa.To vam se moze obiti o glavu.:ppozdrav:
 
Ja nesto nisam primetio da stočari u mojoj okolini propadaju, cak sta vise kupuju mehanizaciju i zemlju. Nadjite mi koja oblast poljoprivrede se tako obilato pomaže. Premije za mleko, subvencije na grla, subvencije na zemlju, beskamatni krediti države, prioritet na državnoj zemlji, bespovratna sredstva sto ministarstva sto pokrajine. Sta bi više stočari hteli, sto god im vise daju oni sve nezadovoljnici. Sta bi da su kao ratari da ni osnovne subvencije nisu dobili. I ova nepravda ce se završiti.
 
Niko ne brani nikome da cuva stoku,ako mislite da je to dobro ,onda braco gotovani uzmite pa cuvajte krave.Ne nego bi da radimo ako moze tri dana u godini i kukamo.
I ne kaze se dzabe U TUDJEGA TATKA POGOLEMA PATKA.
Nije lako ni njima (stocarima)ima primera kod nas u selu da su prodavali zemlju da izrane krave.Ja se konkretno ne bavim stocarstvom ali opet ponavljam ko misli da je to dobro neka izvoli.A moje misljenje je i da treba njima visse da se pomogne jer to je posao od jutra do mraka,nema praznika nema nicega.Smrad im se uvukao u kozu.
 
Ja nesto nisam primetio da stočari u mojoj okolini propadaju, cak sta vise kupuju mehanizaciju i zemlju. Nadjite mi koja oblast poljoprivrede se tako obilato pomaže. Premije za mleko, subvencije na grla, subvencije na zemlju, beskamatni krediti države, prioritet na državnoj zemlji, bespovratna sredstva sto ministarstva sto pokrajine. Sta bi više stočari hteli, sto god im vise daju oni sve nezadovoljnici. Sta bi da su kao ratari da ni osnovne subvencije nisu dobili. I ova nepravda ce se završiti.
Evo kolega ja cu ti odgovoriti sta bi hteli ,bar malo vise razumevanja od kolega sa kojim a se kuvamo u istom loncu.
Premija za mleko legao samo prvi kvartal ,subvencije na grla nisu i ko zna kad ce ,subv .na zemlju isto kao i ratarima patka ,do beskamatnog kradita mozes doci samo ako si "njihov" pulen i imas obavezu o tome da pricas gde god se pojavis kako te drzava pomogla ,a takvi obicno kod nas zavrse na trecem spratu bolnickog centra ili zategno stranjku ,kod nas nema prioriteta u drz. zemlji jer kao da je nema, ono malo sto ima dobijaju ljudi koji nemaju veze sa poljoprivredom, a dao bog da i vama daju kao i nama....
Cena kukuruza kod nas 22din sa tendencijom rasta ,ove kise su malo spasle situaciju ali ce se mnogi neprijatno iznenaditi kad kombajni i beraci udju u njive.
 
Načuo sam da će kukuruz biti 17,50 din. sa PDV-om , a što se tiče tablice za dve nedelje kukuruz ide tel-kel damas merio vlagu Pocho i Cadixio 16.5 a tek dolazi lepo vreme.
 
Nazad
Vrh