Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Kod mene je bilo na farmi u Kusiljevu 13din sa pdv ali vlaga se nije odbijala po tablici vec klasicno od kilaze i trazili su vlazniji kukuruz jer ga koristili za siliranje. Primali do 30% vlage.
Prvih nedelju dana je bio i 14din

Poslato golubom pismonosom
 
Cetrnaest dinara sa celih dvadeset para, stovet i gebi u backoj topoli mada oni po razlicitim otkupnim mestima razlicite cene mislim na gebi pa gde ubodes.
 
Mislim i znam da je rizik preko 16%.Ja skladistim i 2m visine,ali mora biti ispod 16%.Preko,treba biti spreman na prebacivanje,eleviranje,okretanje ili sta vec.:osmeh: Pri tome naravno mislim na realnih 16%,a ne ovi sto kradu,pa njihovih 14 je realno 16:haha:
 
@Mikulas na kojoj visini skladistis sa 16-16,5% vlage.
na 7,2m a širina 5x4,2m

- - - - - - - - - -

SAMA Potpuno si u pravu, mada joje petogodišnje iskustvo je pokazalo da do 16%vlage i malko preko nikada nisam imao problema i nisam morao da eleviram ,mada imam mogućnosti tako sam napravio da može da se elevira iz ćelije u ćeliju. A pre dve godine sam stavljao i sa većom vlagom ali posle u Januaru sam je jednom pre elevirao po hladnom vremenu i stajala je do kraja maja bez problema.
 
Mislim da se isplati.Ako samo dobiješ kasnije 2 dinara veću cenu,to je već dobitak od 500 € a možda bude i bolja cena na proleće.Tebi betonirana šupa ostaje i za naredne godine,što grubo znači da si sigurno za dve godine isplatio tu investiciju uz sav rastur i kalo koje nastaje.
 
U Banatskom Novom Selu cena 15 din + pdv jos sutra, firma na ulazu, levo, mislim....AS Agro ili sl....

- - - - - - - - - -

BCM Idvor 13,9 + pdv za jus kvalitet
 
Nazad
Vrh