Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Šta ćeš, izgleda je aflatoksin kao AIDS. Jednom kad te drugi njime zaraze postaješ neizlečiv.
 
Cena je kakva jeste. Ono sto ocekujem je ipak da ovih 10.5din bude povecano kako otkup bude isao, i da dodje do 13-14din u zetvi a kasnije videcemo. Pricam za rod 2013, a za 2012, katastrofa. Izvukao sam se na vreme, ali mi je zao ljudi koji zive iskljucivo od poljoprivrede i sada su saterani u corsokak. Cena od 12-13 din na proslogodinji prinos, je jako problematicna kako preziveti. Od zarade nema nista, samo je poenta sto manje izgubiti.
 
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.

Ja mislim da je to mnogo velika plata 500 e. trebalo bi da radis bar jos 50 he. za te pare!:osmeh:
Kad sam ovaj tvoj post procitao sve sam mislio da ga nije napisao onaj Milovanovic iz ministarstva poljoprivrede!:haha::ppozdrav:
 
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.
Ovo je kao crni humor ne znas dali da se smejes ili da places.
 
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.
Cena je više nego korektna i nadasve tržišna. Veoma se isplati pošto se ovaj posao pre svega radi iz ljubavi novac nije toliko bitan. Jedino nerealno je zarada od 500 evra mesečno pošto na ovu bedu i 300 evra je plata za koju bi se ljudi realno ubili od posla i bili prezadovoljni.
Mnogi nisu pratili karte na ovoj temi poslednjih par dana.
 
na tu tvoju dobru platu u poljoprivredi nedaj boze da imas neki kvar na nekoj masini odma ces izgubuti pola godisnje plate pa ces drugi sest meseci ziveti od ljubavi i vazduha ,a ako pozelis nesto da investiras da kupis novu zadnju gumu za traktor tu investiciju mozes da zavrsis u gvozdjari sa 4 srafa i parce pleka da okrpis tu investiciju pa trkom u EU da im pokazes zahvalnost za dobar zivot u SRPSKOM SELU
 
Dr.I Ja radim zemlju iz ljubavi a proizvodim da zaradim a ne da poklonim da bi drugi zaradio a vama ako novac nije bitan pa poklonite im kukuruz sto ga prodajete cisto iz ljubavi.
 
Dr.I Ja radim zemlju iz ljubavi a proizvodim da zaradim a ne da poklonim da bi drugi zaradio a vama ako novac nije bitan pa poklonite im kukuruz sto ga prodajete cisto iz ljubavi.
Niste me pravilno shvatili. Opet napominjem "Mnogi nisu pratili karte na ovoj temi poslednjih par dana." To je sve što smem da kažem znaćete i vi vrlo brzo zašto.
 
Ako mogu da se bavim predvidjanjem cene novog roda, sto je u skladu sa ovom temom, rekao bih da ce po svemu sudeci biti izuzeno dobrih 10-ak dinara sto nama poljoprivrednicima donosi izuzetnu zaradu jer zahvaljujuci domacim hibridima, a pogotovo ZP (tetka mi radi tamo pa dobijam samo pravo seme :osmeh: ) imamo ove godine rekordne prinose (sto je i potvrdjeno na rts-u). Uz dobru zaradu ove odine siguran sam da GMO hibridi nikad nece uci u nase atare jer nece biti ekonomski isplativi. Trenutno je na nasim otkupnim mestima cena starog ,da na pomenem zarazenog (sto je oped potvrdjeno na RTS-u) , se krece oko 13 din/kg sto je i vise nego odlicna cena za proslogodisnji kukuruz koji je bio izuzetno loseg kvaliteta gotovo 100 % zarazenog afla toksinom.
 
Ta cena od 10,5 din. je najverovatnije početna.Neće niko vući za te pare kukuruz nikom i svi koji su izašli sa ovom smešnom cenom će vrlo brzo uvideti da po toj ceni neće dobiti ni kilogram kukuruza i moraće da dižu cenu gore ako su ozbiljni kupci.Ima i jedna igrarija otkupljivača kad im ne treba roba u datom momentu stave neku bljuzguhu cenu.:ppozdrav:
 
Sve je to super sto vi pricate... Ne sumnjam da ce cena ici gore. Ali, isto tako sam siguran da ce je zadrzati dovoljno dugo dok se ne razduzimo! Ja sam nazalost jedan od onih koji ne mogu unapred da isfinansiraju proizvodnju, i ove godine sam se zaduzio u eurima. To znaci da me kg NPK kosta preko 6 kg kukuruza, kesica semena oko 750 kg, litra nafte oko 10 kg...
Bojimm se da ono sto mi ostane, ne bi pokrila ni cena od 50 dinara!
 
Ta cena od 10,5 din. je najverovatnije početna.Neće niko vući za te pare kukuruz nikom i svi koji su izašli sa ovom smešnom cenom će vrlo brzo uvideti da po toj ceni neće dobiti ni kilogram kukuruza i moraće da dižu cenu gore ako su ozbiljni kupci.Ima i jedna igrarija otkupljivača kad im ne treba roba u datom momentu stave neku bljuzguhu cenu.:ppozdrav:
zaboravio si jednu bitnu cinjenicu, da ce do tada sav kukuruz biti kod njih odrace te na susenje ulaz rastur kalo itd,a znaju i kad ide rata, dzaba ga ti nedas kad je on kod njih kao i robne rezerve pa secate se sta se desilo kad se zavirilo u silose?
 
Dobio sam opomenu i post mi je izbrisan u ovoj temi a razlog je moja reakcija na navedenu otkupnu cijenu novog zrna, valjda sam zasluzio izvinjavam se ako jesam.
Prosle jeseni sam prodao 20 i nesto vagona zrna, cijena bila vrhunska i nezalim a ove jeseni nedam ni zrna makar ga skladistio po supama, tavanima i po susjedstvu samo lopovima nedam za bud zasto. Nakrali su se i previse na otkupima jos da mi opet pol ukradu a ostatak kupe za siću e pa nedam!
 
Ljudi, u ovoj temi pisem samo ozbiljno! Molim da se ne podsmevate mojim postovima.
Šta fali ceni od 10,5 dinara? Cena k'o cena, molim lepo! Vama ako se ne sviđa, sejte krastavce.
 
Ljudi, u ovoj temi pisem samo ozbiljno! Molim da se ne podsmevate mojim postovima.
Šta fali ceni od 10,5 dinara? Cena k'o cena, molim lepo! Vama ako se ne sviđa, sejte krastavce.
I mi smo ozbiljni. Kako šta fali ceni od 10,5 dinara? Nije u redu da se poljoprivrednici bogate kada je već beda u državi. Realnije je da bude 5-6 dinara da ne upadamo narodu u oči sa tolikom zaradom a mnogi bi paori i poludeli ne bi znali šta će od para. Bolje sporiji rast da se ne uobrazimo. Evo kaže čovek da je u svetu rodio zato je takva cena. Moram da dam ispravku kod nas je ipak rodio bolje pošto je recimo u Budimpešti 19 din. Bilo je na televiziji svaki ima po četiri klipa najbolji smo!
 
kukuruz je u svetu rodio zato i jeste takva cena.....
Tacno, izvezstaji na RTS-u javljaju da je ovo najrodnija godina i da ce kukuruza biti toliko da nece imati gde da se skladisti. Cena od 10 din je i vise nego odlicna jer i u ovkvoj godini izvoznici treba bar da rade na pozitivnoj nuli jer ce nam oni trebati i za naredne godine kad se pojavi neki drugi oblik aflatoksina. Stvarno mi nije jasno zasto se u ovoj drzavi stalno kuka na cenu i visinu ulaganja u proizvodnju kad imamo dosta nasih strucnjaka koji su poznati geneticari i koji su stvorili odlicna a jeftina semena kao sto su npr ona iz ZP instituta.
Kod nas i dalje cena za stari koji je provereno zarazen sa aflatoksinom, 13 din sa pdv-om.
 
Ljudi, u ovoj temi pisem samo ozbiljno! Molim da se ne podsmevate mojim postovima.
Šta fali ceni od 10,5 dinara? Cena k'o cena, molim lepo! Vama ako se ne sviđa, sejte krastavce.
Daj mi tvoju racunicu na kojoj si dobar sa 10,5 dinara uracunaj sve bas bih voleo to da vidim kako se pokrivas sa 10,5 dinara?
U susednoj Hrvatskoj se prica o ceni od 1 kune 15,7 dinara a kod nas 10,5 ?
A videcemo sta cemo ovrti i obrati da se neiznenadimo jako neprijatno .
 
Nazad
Vrh