Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ne znam šta bih vam rekao. Sistematsko unistavanje srpske poljoprivrede treba da se zavrsi izgleda ove godine. Kada su stocari kukali, niko ih nije podrzavao. Manje vise većina je klala krave, svinje i prodavala ih ispod cene, samo da ne prave dalji gubitak. Povrtari su odavno na kolenima. Dosao je sada red na ratare. Drzava nema resenje i ne moze da pomogne, jer je prodala sve silose. Javna skladista potkradaju, a usput i ne funkcionisu bas kako bi trebalo. Plus kasa je prazna.
Nas narod ne zna da sedne i da se dogovori. Ne mogu svi da rade puno zemlje pod 1. Ne mogu svi da imaju sve masine pod 2. Ne mogu svi da imaju silose pod 3. Morate se organizovati. Pronaci ljude koji bi izvozili vase proizvode uz neku normalnu marzu. Tržište nam je mrtvo, jer nema domaće tražnje zbog poklane stoke. Ima par igraca, koji su pod diktatom stranaca i mogu da se dogovore oko cene.
Drugo resenje je da smanjite proizvodnju, da ne zasejete njive, odnosno samo za sebe. To je svi znamo nemoguce.
Trece resenje je da svoje proizvode dizete na visi nivo, odnosno da ponovo napunite obore, stale. Ali naravno da to radite organizovano. Tu treba pritiskati drzavu. Ne mozemo da ispunimo kvotu od 10.000 t juneceg mesa. Treba da trazite promene zakona o kontroli hrane, odnosno poostravanje. Ne sme se uvoziti kojekakvo smece iz te jebene evrope i juzne amerike.
Kada se organizujete i budete znali šta hoćete, onda ćemo svi napredovati. Ovako bez organizacije, bez plana, sa kukanjem za vecim cenama, nema nista.
 
Daj mi tvoju racunicu na kojoj si dobar sa 10,5 dinara uracunaj sve bas bih voleo to da vidim kako se pokrivas sa 10,5 dinara?
U susednoj Hrvatskoj se prica o ceni od 1 kune 15,7 dinara a kod nas 10,5 ?
A videcemo sta cemo ovrti i obrati da se neiznenadimo jako neprijatno .
možda čovek ne prodaje kukuruz već hrani stoku kao što je pre 15-20 god. svako domaćinstvo radilo
pa mu je svejedno dal je cena 10 ili 20 din
 
Neboj se kolega .To nas je stisno ovaj kuk.iz Srbije jer nigde nevoze ni zrna nego sve moraju strpati u Bosnu. Ali kada prodje ova fama sa aflatoksinom i njihovi tajkuni (otkupljivači)nadju ponovo tržište (veće) i krenu barže Dunavom ,cena će se primaći cenama na svetskim berzama.Onda ko može neka se uklapa u matematiku.
 
neznam sta sam ja Bogu zgresio da mi dve godine za redom udeli ovakve godine sa kukuruzom,moje njive nisu dobile kise od 25.JUNA 2013. sta reci a nezaplakati
a tek cena....neznam sta je gore ove godine dal susa ili cena
 
Kod mene je ovde isto tako bilo 2 godine zaredom nenormalna suša , 2011 i 2012 , još su te 2 godine napali svi mogući neprijatelji , al evo ova godina konačno solidan , čak dobar rod , nebi ni insekata , al zato udari sledja još gori dušman , valja i njega savladat.
 
neznam sta sam ja Bogu zgresio da mi dve godine za redom udeli ovakve godine sa kukuruzom,moje njive nisu dobile kise od 25.JUNA 2013. sta reci a nezaplakati
a tek cena....neznam sta je gore ove godine dal susa ili cena

sta sam ja bogu zgresio kad mi stuko led zito 3.25kj 20 meteri,2kj 10 meteri,1kj totalno sabijanje u zemlju od mogucih 20kj
prosle god od 13kj kuruza 2.5kj tarupirano resto 10 meteri zrna po kj
ove god nemam pojma bice kukuruza stavljao sam slike pa vi sudite meni tako sve jedno od muke ove moje.Bice vise nego lani
da je samo zdravlja njakariti svakako moramo
 
Dali ima neko da je danas prodao,ja sam od jutros odpremio jedno vozilo po 13,50 radi se o prirodno susenom kukuruzu
 
Izgleda da stvari kreću pomalu u drugom pravcu , nismo se samo mi ovde preračunali kad smo ljetos brojali redove i prazna zrna i predvidjali rekorde . Ništa izgleda nije gotovo dok god orkestar svira . Za sojinu cijenu se definitivno nebi trebalo plašiti , a bogami izgleda da se ni cijena kukuruza neće tako lako predati

Važno je samo da nas ovi naši biznismeni ne izblefiraju.
 
dabogda da bude nešta,Bisprom je potpiso na 25 feninga sa onima koji su dizali na poček i plaćaju u zrnu.Ja nemam nikakav ugovor pa ako ništa iće u skladište.Kod nas ovaj Srbijanski 22e 100kg u malopraodaji
 
Da , upočetku su ti koji su potpisali bili nezadvoljni , a kasnije su krenule priče da su oni još kao dobro prošli . Ovde maloprodaja 20e , na veliko oko 16e.
 
Kako ih sramota nije...
Presentation%2027.8..jpg
Gledajte cene kukuruza i psenice,pa recite!Ajde kazu kukuruz je zarazen,ali sta je sa psenicom kada je toliko jeftinija od drugih?! Sramotno i zalosno!Garantujem da je i ovaj kukuruz kod nas sto je ostao i sva psenica boljeg kvaliteta nego tamo neka...ali ajde sad!
 
Nazad
Vrh