Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Bitnije je skladiste od traktora. Traktor je bitan kada imas posla za njega.
 
Za nas je zanimljiva cena kukruuza u pogranicnom delu Italije. Ko ima vremena i novaca neka se provoza tamo pa nek izracuna troskove prevoza i spedicije i eto mu maksimalne cene kod nas:riba: P.S. Otkupljivaci nece da radi za 1din, vec za vise.
 
Da bitna su skladista ali je kukuruz zitarica koju ne mozes skladistiti ozbiljno bez elevacije i fumigacije.Samim time za kukuruz treba ozbiljno skladiste.I soja se sve vise ostavlja po kućnim skladistima pa su ove godine dobili po ušima svi koji je nisu prodali jesenas kada je bila cena 50 din a sada tesko da je mogu prodati za 37-39 dinara.I skladiste je kocka,velika.
 
Ja ne znam u svetu, ali u mom selu je trenutno pomama za novim kukuruzom, samo da ne bude posle, fala, ne treba nam sada vise....:haha:
 
Je... i svoje skladište, eto meni stoji još uvek kod mene, a cena ::sramota::. Uvek me zavrnu, kako god da okrenem.
A što se tiče ovih što izvoze, treba će im kukuruza na jesen mnooogo, to sada samo spremaju teren da bi posle dobili jeftino, a lepo zaradili.
31.07.%20CENE%20ZITARICA_0.jpg


- - - - - - - - - -

Inače, imamo daleeeko najjeftiniju pšenicu u svetu, a i hleb nam je najjeftiniji...::sramota::
 
upravo gledam ovu gore zatvorenu anketu od neznam kog datuma i nekako mi skroz cudno da se nekada anketiralo o cifri od 200 e danas je to kao misaona imenica
 
Pa sta mislite odakle izvoznicima rolika bogatstva, pa i taj nas kukuruz se proda po tim cenama,nama plate 15 i prodaju ga po 18, cista lova

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Prodali danas stari kukuruz, 85t otislo sve po 16.50din. Od sad prodaja kukuruza krajem maja meseca. Najbolje smo prosli sa onim sto je bio u podnom skladistu i prodat u maju.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ispraznio podno skladiste po 16.80 ostalo jos par vagona u ambar al izgleda da ce stoka to da pojede...ona rogata a ne ovi...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ove cene sa svetske berze nisu tačne. Ide ta prikazana cena +200-300€ a možda i više po hektaru keš subvencije b
Kada bi kod nas bilo tolikih subvencija nebi valjalo za forum. :D Ova tema bi zamrla a mi bi sada bili po banjama umesto što kalkulišemo ovde da ućarimo 0,5dinara po kg. 0,5din=500din/tona ili ti 4€. Pa malo li je na tonu. :D
 
Nekad je to vazilo da je august naj bolji za prodaju kukuruza kada se bralo u klipu, od kad se omasovilo skidanje u zrnu august je naj losiji jer se sprema teten za nov. Mora se resavatu pre zetve psenice.
 
Nazad
Vrh