Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
I ja sam danas prodao lager u jednoj firmi. Cena 16.50 sa pdv. Troskovi lagera do danas su oko 6.8%.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
U principu na to se svede, ali ne obračunavaju tako već sve iskomplikuju zbog pdv-a.

Svaki mesec odbijaju 1% + pdv ali ne tako što skinu količinu kukuruza, već naplaćuju lager u dinarima pa na svaku takvu transakciju u dinarima ide još državi pdv. Samo ne plaćaš ti u dinarima direktno, već oni to obračunaju tako da im ti u tom trenutku prodaješ količinu kukuruza 1% od preostale količine na lageru plus na to opciguju još i dodatno kukuruza potrebano za onaj pdv, pa se svaki mesec pravi kupoprodajni ugovor gde ja njima prodajem tu količinu, tu meni vraćaju 8% pdv od te male prodate količine. Naravno, kad prodaš tu malu količinu od 1% onda na lageru ostaje manje i tako redom svaki mesec, plus još dodatno ako imaš eleviranje, fumigaciju, ulaz, kontrolu kavliteta (svaka ta stavka ide preko toga da sam ja njima prodao potrebnu količinu kukuruza)... I na kraju koliko ostane na lageru toliko puta 16.50. Sve to prati more jedno papira za koje treba omanju šumu poseći, a potpisuješ se više nego Đoković što da autograma... :osmeh:




Uglavnom troškovi lagera su bili:

ulaz 1%
kontrolna kuća na ulazu 0,5%
mesečni lager 1%
skladišni kalo i rastur 0,5%
troškovi fumigacije i eleviranja 1%
 
Poslednja izmena:
Ti onda baš dobro deru. Kod nas ako nisi u pdvu onda nemaš troškova lagera ali dobiješ tu cenu bez pdv kao konačnu. A ako si u pdv-u onda plaćaš lager 0,6 % mesečno ali dobijaš punu cenu, s tim da ako prodaš pre marta odbijaju 5% ukupno.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ti onda baš dobro deru. Kod nas ako nisi u pdvu onda nemaš troškova lagera ali dobiješ tu cenu bez pdv kao konačnu. A ako si u pdv-u onda plaćaš lager 0,6 % mesečno ali dobijaš punu cenu, s tim da ako prodaš pre marta odbijaju 5% ukupno.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
koliko Bora placa kukuruz trenutno
 
Pre 10-ak dana je platio drugu 15,8 neku manju količinu, a sad ne znam...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
@dukej
Tebe oderu bas. Zar nema povoljnija firma? Srbobran je dobra konkurencija.

Ma ima nekoliko firmi, ali sve je maltene isto. Nas ovde baš deru. Kad sam drugaru pričao šta čitam ovde na forumu o lageru - kaže nemoguće. Nas su ovde dresirali da je ovako normalno. :haha:

Imam još u jednoj firmi kukuruza na lageru, pa kad tamo budem prodavao napisaću njihov obračun. Ako ga shvatim! :osmeh: Jer i ovaj mi baš nije jasan (procenat koji sam napisao je prosto izračunat na razlici između predate SRPS količine i naplaćene količine), doduše brdo papira koje sam potpisao bi trebalo naknadno da mi pošalju poštom jer navodno mora firma da pečatira, pa kad sve budem imao u rukama onda ću znati šta je i kako.
 
Nazad
Vrh