Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
13.5din I dalje

Istina..zvao sam ih sinoc.Prica je da su imali sastanak i odlucili da ne menjaju nista iako ih traktori obilaze.Ista je igranka kao sa suncokretom kad su izasli sa cenom 23.6 din. Sa tom cenom od 13.5 pokusavaju da uticu na druge. Inace cena ovde je od 14.2 do 15 dinara kako kod koga.
 
Ko najbolje plaća? Nismo daleko.

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Kakvo je stanje kod vas sa lagerom ? Kod mene, a i na većini mesta je uslov da pola moraš prodati odmah, a tek onda ostatak može na lager, ukoliko uopšte ima mesta.
 
Код нас су цене од 13.5 - 15дин, већина плаћа 14.5дин а овај један је подигао на 15дин јуче.
 
Ne mogu da docekam ni kraj oktobra a kamoli decembra pa da vidim pisanja ovde.Kako cemo brzo zaboraiti tih 13,5 rsd.
 
Almex ipok Zr jos danas prima na lager, sutra samo ko hoce da proda. Cena je sada prava


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nista meni ovde više nije jasno:sta: Pazite gore se piše kako Mk namerava da obori drastično cenu,ako je to istina,zar nije u njihovom interesu da uzmu što više kukuruza na lager.Zašto sad skoro svi uslovljavaju moras prodati pola odmah pa tek onda može ostalo na lager. Ranije kad se ova praksa primenjivala naslućivao se veliki skok cene.Što bi neko sad plaćao 14-15 dinara i uslovljavao te moraš prodati da im ne treba. Mk igra igru istu kao i sa suncokretom kad su lupili onu sramnu startnu cenu. I još nešto oko priča kako su silosi puni i da nema mesta,glupost najveća širenje panike i dezinformacija bar ovde kod nas. Da se pojave gužve na pojedinim mestima prijema pojave se jer najavljuju hladniji talas a vlaga je dobra pa ljudi požurili da skinu do vikenda.
 
Većina skladištara su napunili svoje silose i to je prava istina.Lepo je rodila soja, a posebno kukuruz,seju se ranije fao grupe i skinuto je već dosta robe.Ono što je razlog da pritiskaju da se deo robe odmah proda je sledeći:Sva roba koja se primi i napuni silos nije njihovo vlasništvo i oni je ne smeju dalje otuđivati(sem ako ne rizikuju da uđu u zonu kriminala)a to znači da su sa jedne strane popunili silose,a nemaju ni zrna slobodne-svoje robe.I onda nastaje problem.Zato i traže ovakve uslove da bi mogli da vrše odmah dalju prodaju.To se naročito vidi na primeru fabrika stočne hrane koja napuni silose sa "tuđom" robom i kad treba da zameša te iste sirovine za svoju proizvodnju,namaju ništa svoje robe na tom istom lageru.Zato prednost imaju odmah oni što odmah ili vrlo brzo,hoće da prodaju celu ili deo predatih količina.To je kvaka ove problematike,verovali ili ne,a trebalo bi bar mojim sedima.
Inače sve je jako skupo.Da bi napravili neki prijem sa 6 ćelija po 1.000 tona,sušaru, kip jamu,prijem vagu,priključak na gas,trafo od 500 MW,neku kancelariju,desetak zaposlenih...treba 0ko 2 milion €.
 
Aco druze ponavljam ti nisu napunili bar kod nas,igrom slucaja sam bas dobar sa nekim od njih,uslovi postoje pola prodas odmah ostalo moze na lager ili 30:70 odnos kod drugog.Otvoreno pricam sa njima nosi li se koliko kaze slabo,kooperanti uglavnom,pita me ima li koga da ga preporucim da nosi kod njih.To je bilo prekljuce.Nema robe u silosima,ista situacija je i kod ovog drugog.Mene je gonio da skidam sto pre jer mu treba hitno kukuruz pa sam dobio dobre uslove.U Mk predaja nikakva,dve gomilice juce i to je sve,pricam sa komercijalistom kaze svi nas obilaze.A to sto kazes da oni ne smeju dalje otudjivati jer nije roba njihova dok je na lageru..eee pa ta roba ce nestati u roku od mesec dana.Postoji samo na papiru i to je to prodato odavno.
 
Nazad
Vrh