Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Vukosav Saković je za agenciju Beta rekao da su proizvodjači mogli pre dvadesetak dana da prodaju 700.000 tona kukuruza po 16,50 dinara za kilogram, ali da nisu bili zadovoljni ponudom, pa je prodato samo 100.000 tona.


Koji je idiot ovaj Saković... ja nemam reči...

Covek je trgovac zna on za sebe sta prica ...a za nas nije ga mnogo briga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inace Almex koliko sam chuo spustio tablicu
f4dcd3e81895d54b89862b9d0ae39369.jpg
7b3c9c3e08dfe5dd6cc3d990fa5705e2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo u rumuniji danas sam pricao sa rodjakom ima silne hektare pod kukuruzom, pre dve nedelje dobijali su 145e/t a od pocetka septembra 129e/t tj 15.3dinara po nasem.
 
Bice kukuruz 20,limburga,zaboravlja se sta se desava sa cenom suncokreta,soje....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Bice kukuruz 20,limburga,zaboravlja se sta se desava sa cenom suncokreta,soje....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

Ne znam druže šta može da bude ali čemu odmah crne prognoze? Prelistaj 2016 septembar iste gluposti su pisane o ceni od 8 do 10 din a start je bio 15.5 do 16.5 ja sam prodao po 19.5 din. Još je razlika bila da je tad i u Evropi rodio, sad nije. Isto se pisalo rumuni imaju, madjarska pa eto nalupali se pojedini. Možda bude možda ne... Ne znaš to ni ti ni ja. Ja sam optimista i mislim da će biti ok. E sad verovati pojedinima ili ne to je pitanje a ovde ima svakakvih
 
Danas mi isto drug kaze koji ima dobre informacije kukuruz u svet pao na 125e pre mesec dana bio 145e. Na svet mislim one zemlje gde nas kukuruz ide. Tj preko kojih ide, plus dunav nije plovan i eto kaze pada cena. Isto mi kaze da je i za soju jos gora najava nego li suncokret , .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas su spustili cenu danas, za koliko saznacu sutra. Sve sto smo ovrli islo je u jus vagon je izlazio 165k. Sad ce mo puniti podno I neka ceka bolja vremena :osmeh:
 
Ne znam druže šta može da bude ali čemu odmah crne prognoze? Prelistaj 2016 septembar iste gluposti su pisane o ceni od 8 do 10 din a start je bio 15.5 do 16.5 ja sam prodao po 19.5 din. Još je razlika bila da je tad i u Evropi rodio, sad nije. Isto se pisalo rumuni imaju, madjarska pa eto nalupali se pojedini. Možda bude možda ne... Ne znaš to ni ti ni ja. Ja sam optimista i mislim da će biti ok. E sad verovati pojedinima ili ne to je pitanje a ovde ima svakakvih
Cenim da je profa hteo da kaže da se treba još dosta para ubaciti u beograd na vodi.
 
Kaze mi danas jedan otkupljivac da ce drzati cenu15+pdv dok ne otkupe zacrtanu kolicinu. Jos kaze da su im bili (necu da imenujem ko al svi znate ko to radi) da ih terorisu sto drze cenu jel nemaju pravo to da rade...
 
Za kratko vreme ce doci i po kucama isti, pa eto kraja svemu a i nama. Sve je moguce i sve je otvoreno. Moja prica od pre 6 godina da je pocetak kraja u toku polako i ubrzo se obistinjuje.
 
Za kratko vreme ce doci i po kucama isti, pa eto kraja svemu a i nama. Sve je moguce i sve je otvoreno. Moja prica od pre 6 godina da je pocetak kraja u toku polako i ubrzo se obistinjuje.
Ako seljak ne uradi nešto ,onda neka mu tako.
Elem,ako cepa Kosovo treba i mi da cepamo vošu ,naše je pravo,ako ne teritirijalno onda bar finansisko .A bilo bi dobro da se cela Srbija odcepi od Bg,bilo bi bolje.
 
Nazad
Vrh