Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Meni neko da ponudi 18din ,po ovom minusu bi ga odmah krunio.
Treba uzeti u obzir i nasu ljudskost.:osmeh: Sad bi bili zadovoljni s tom cenom,a da je 30,cekali bi 35.:haha:
Po meni,treba sacekati da se vid ikakva ce biti naredna,tj ova godina.Ako bude suva,cekati avgust.Ako bude kisna,resavati ga se sto pre.Svetske zalihe uopste ne idu u prilog dobroj ceni.Treba uzeti u obzir i da je manja verovatnoca za 2 susne godine za redom.Ipak samo Bog zna kakva ce biti godina i cena.Ostalo je na nama smrtnicima.:ppozdrav:
 
Treba uzeti u obzir i nasu ljudskost.:osmeh: Sad bi bili zadovoljni s tom cenom,a da je 30,cekali bi 35.:haha:
Po meni,treba sacekati da se vid ikakva ce biti naredna,tj ova godina.Ako bude suva,cekati avgust.Ako bude kisna,resavati ga se sto pre.Svetske zalihe uopste ne idu u prilog dobroj ceni.Treba uzeti u obzir i da je manja verovatnoca za 2 susne godine za redom.Ipak samo Bog zna kakva ce biti godina i cena.Ostalo je na nama smrtnicima.:ppozdrav:

To pričaj u svoje ime,mani se tuđih ljudskosti,nego nađi negde za 18 din da prodam videćeš kako pršti krunjač.Ja sam prošle godine jedva prodao po 16,5 din a posle onakvih poplava i onakve suše prošle godine,tako da tu više ništa ne utiče osim naše države.
 
Sta reci,a ne zaplakati.Dicimo se,ili se barem neki dice ciframa,koje nam donosi izvoz kukuruza,a o uvozu mesa se cuti,li cuti.Tu i tamo se cuje neki priguseni glas ne zadovoljnih stocara,dok sverceri,izvoznici,uvoznici i klanicari trljaju ruke.Stvarno sramota.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
Prema pisanju "Politike" u prvih 11 meseci prošle godine izvezli smo kukuruz vredan 382 miliona dolara, dok smo uvezli živih svinja za 55 miliona dolara i zamrznutno svinjsko meso vredno 42 miliona dolara. Dakle trećinu novca od izvezenog kukuruza smo potrošili na uvoz svinjetine umesto da smo životinje utovili u Srbiji.
 
Sta reci,a ne zaplakati.Dicimo se,ili se barem neki dice ciframa,koje nam donosi izvoz kukuruza,a o uvozu mesa se cuti,li cuti.Tu i tamo se cuje neki priguseni glas ne zadovoljnih stocara,dok sverceri,izvoznici,uvoznici i klanicari trljaju ruke.Stvarno sramota.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
Prema pisanju "Politike" u prvih 11 meseci prošle godine izvezli smo kukuruz vredan 382 miliona dolara, dok smo uvezli živih svinja za 55 miliona dolara i zamrznutno svinjsko meso vredno 42 miliona dolara. Dakle trećinu novca od izvezenog kukuruza smo potrošili na uvoz svinjetine umesto da smo životinje utovili u Srbiji.
Pa drzava je dozvolila . Bogate se pojedinci.
 
17 dinara. Moj kukuruz je uglavno ispod 14% vlage. Ako hranis svoju stoku znas i sam koja je razlika.
 
Gebi je spustio cenu na 15.80 i kupuje samo sa lagera. sta se to desava,kakva su to malverzacije? I niki nista ne reaguje,koje su cene kod Vas?:sjasi:

- - - - - - - - - -

I iz kog razloga kupuje samo sa lagera?::samo bes::
 
Katastrofa! Cene ili miruju ili spadaju nikako da krene na gore. Kod nas 17 sa pdv.

Jel gebi to sa pdv ili bez 15.80??
 
danas almex-pokrok bilo 15,90 plus PDV 8% izašlo 17.17,sa lagera a od ljudi iz ambara kazu 15,5
 
Nazad
Vrh