Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Kako nije morao da placa zakup?
Dali je to drzava donela takav zakon, pravilo...?

- - - - - - - - - -

Kako nije morao da placa zakup?
Dali je to drzava donela takav zakon, pravilo...?
 
juče oko 17 časova Srbijanac nudi 15,5 din.Mi pristanemo.Jutros dolazi i nudi 14,5 i uzmi ili ostavi.Znaju da su stali sa otkupom zbog suncokreta.Koji je to bezobrazluk.E Srbijo,dobro ti još postojiš šta u tebi sve živi.
 
Зовнеш га у авлију и покажеш му виле....па нек бира, њих или штура из села.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kad nemaš alternativu.Ide nov još malo.Ali sam mu umesto vagona prodao 60 meteri a 40 ostavio meni i ja ću od kuće ladno prodati po 18 jer starog kukuruza nema.Još se buni što sam sebi toliko ostavio.Lepo sam mu rekao -prijatelju odreši kesu i problem rešen.U ponedeljak je 2 ćoška od mene platio 16.Detelinu plaća 160 din.Koliko vi kolege iz Centralne i Južne Srbije plaćate ove artikle.Bolje da se mi povežemo pa bi nakupci mogli da....Ali takvi smo mi :ppozdrav:
 
juče oko 17 časova Srbijanac nudi 15,5 din.Mi pristanemo.Jutros dolazi i nudi 14,5 i uzmi ili ostavi.Znaju da su stali sa otkupom zbog suncokreta.Koji je to bezobrazluk.E Srbijo,dobro ti još postojiš šta u tebi sve živi.
I pozelis mu srecan put, cim je on tu ide na kvarno pa ako prodje, proslo je,platio bi on i tih 15,5 samo treba imati zivce.
 
Ima tema oglasi pa ko ima robe za prodaju moze da oglasi sta ima i koliko ceni to bi pomoglo da se ljudi lakse povezu, ja sam eto pazario danas 3 t po 17 din
Ispalo je sve nekako na brzinu.Treba da se donese detelina,izvuče đubre a i branje kuca na vrata.Ja bih dao i po 16 ali sad je gotovo.Trebao sam ga okruniti i džakirati svog.Svaka škola se plaća.Još mere 49kg-baš banda.
 
...Koliko vi kolege iz Centralne i Južne Srbije plaćate ove artikle.Bolje da se mi povežemo pa bi nakupci mogli da....Ali takvi smo mi :ppozdrav:
Kod nas se nekad sejao kukuruz i po baštama koliko je bilo stoke. Danas stoke nema pa i kod nas ima tržnih viškova tako da je cena ujednačena. Od kada se ne vozi na Kosovo desi se da kod nas bude dinar, dva jeftiniji kukuruz. Kod nas nema ni sušara pa ako se prodaje po tablici za vlagu tek nema vajde. Ja sam do pre dve, tri godine prodavao pilićarima. Sada i najjači uzimaju gotov koncentrat a mešaone su konzervirali.
Tajkuni skidaju kajmak u svakom poslu pa za znoj sa čela ne ostane ništa. Profit je u kancelariji, nije na njivi.
 
Dejo,pa ko onda kupuje kukuruz iz Vojvodine

Šta treba da se sramotim za 1kg kukuruza-
Ne razumem sta si hteo da kazes kad si citirao moj post, ja sam napisao da kad prodajem kukuruz merim da dzak bude 50 kg, kad kupujem isto trazim dzak da mi bude 50 kg, placam po kg, ne kupujem na dzak koji je pun a meri 45,46,48 kg.
 
Nazad
Vrh