Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Tema mrtva kroz,kao ni jedne godine.Svi su nas presisali,cak i Ameri,ne verujem da se to nekad desilo,uvek smo bili 2-4 dinara jaci od njih a koliko vidim izbacena je i berza iz Budimpeste iz kog razloga ne znam.
1xxc08.jpg
Izbacena iz razloga da se ne vidi da se drzi vestacka cena u Srbiji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Mozda se neko seca,letos sam pisao kako ce cene biti nekih 10-15% nize nego na trzistu.Nama je Budimpesta reper pa pratite.Sreca je sto radite sa berzanskim robama inace bi prosli kao i mi vocari....
 
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекам
 
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекам
Kud nisi javio,mogli smo kupiti 2-3 hiljade tona i za 5 minuta zaraditi 6-9 miliona dinara...Koji su to humanitarci,mogu da prodaju po 15 a oni da pomognu narod prodaju po 12 dinara.
 
код нас каћка економија престала да продаје кукуруз приватним лицима по 12 динара морала већа количина од500 кг ишло ко алва нашли рачуницу нема влага нема нечистоће никаквих трошкова за њих имали су преко 12 тона по хектару и израчунали да им се исплати и ајд сад буди паметан да продам или да чекам
Jel to kod Subotinog bilo za te novce?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
са толиким хиљадама одма да препливаш до ковиља и да се учланиш
 
власник је шћекић осуђен на три године и побего на флориду није одузета имовина тако дасе човек тамо сунча а овде му зарађују за њега
 
Da je bilo znati da je bilo za tw novce, uzelo bi se... malko,


Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
избацили су репу из сетве тако да им су требали силоси
 
A kao nesto se pomerilo,bedno je sve to i dalje
[h=2]Cena kukuruza 14,50-15 din/kg bez PDV-a[/h] Kukuruz je ove nedelje bila najpromaetovanija roba. Cena žutog zrna se kretala od 14,50 do 15 din/kg bez PDV-a. Viša cena se plaćala za ugovore koji su imali klauzulu "gratis lager" do kraja januara i kraja februara 2019. godine. Ponderisana cena je iznosila 14,52 din/kg bez PDV-a (15,97 din/kg sa PDV-om) što predstavalja rast 1,33% u odnosu na prethodni upoređujući podatak
 
A kako i gde putuje taj kukuruz? Porastao Dunav?

Bitno je da cena ide gore. Ja imam predato 26.500kg i nista jos uvek nisam prodao. Lager je besplatan koliko god. Ovaj skok od 0,6 din mi dodje 16.000 din na ovu moju kolicinu u plusu sto je kao i visina subvencija drzave na godisnjem nivou za njive gde je bio ovaj kukuruz.
Tako da se definitivno isplati cekati bolju cenu.
 
Nazad
Vrh