Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Evo sad je prilika da ovim mešetarima ne damo ni zrno kukuruza. Što reče neko mašine napolje pa zrno u šupe na pod. Jedino ako neko mora da se razduži za repromaterijal a nema para. I to će im biti mnogo od nas. Pa kad ne budu imali od koga da uzmu a oko nas ga ima još slabije da vidimo šta će onda biti sa cenom. Ajde ratari ujedinite se bar jednom pa da vide s kim imaju posla. A tako može da se radi za sve naše proizvode.
 
Svako ko moze naravno da ce ostaviti netreba mi da mu govorimo ali isto tako svako ko ima obaveze bilo prema banci ili organizatoru proizvodnje ima da ga nosi ko besan:ppozdrav:
 
Skladišta su prazna,zasejane površine rekordno male,okruženje pogođeno sušom a kod nas cena nikakva.Zemljo otvori se.

Samo jos sloga nedostaje medju nama. Vi ovde na forumu ste uglavnom profesionalci u poljoprivredi, i vodite se logikom kao i do sada: pratim vlagu, trazim idealnu, skidam kukuruz, nosim ga i predajem. Cena, videcemo. Ne pada vam na pamet da vam kukuruz recimo sa 14,5% vlage pokisne dok cekate cenu, pa da vlaga ode na recimo 15,5-16% jer to nema smisla i eto gubitka na vagi. Ali mi se cini da je ovo jedini nacin, ko nema skladiste, da se dodje do vece i realne cene kukuruza od strane otkupljivaca.
 
To je jako opasan nacin, jer se desava da jesen krajem oktobra se okisa i da krenu magle pa kukuruz nije vise 16% vec 20% vlage. Tu si u velikom problemu.
 
Ocigledno se zato to u praksi i ne radi. Otvarao sam klipove na njivi koji preko jeseni i zime nisu skinuti, i ni jedan nije imao problem ovako vizuelno. Kao da je sazreo pre neki dan. Nigde budji na njemu, a i sneg je prezimeo.
 
Pa nece imati problem u klipu (to je ekvivalentno skladistu u cardaku, tj jos bolje jer ima vazduha sa svih strana), ali cim je u zrnu i nema vazduha grejace se prvo, pa onda i ubudjati.
 
Ovde kad bi ostavio da se prirodno susi do decembra i da ceka cenu verovatno ne bi bilo isplativo proterati kombajn posle.
 
Jeste, mada nju ne diraju ima mnogo manje krupne stoke. Ali zato ima primera da neko sa samo 2-3 ara dvorista ima pun ambar kukuruza, i uvek po neku zivinu i svinju :osmeh:
 
Vukosav Saković je za agenciju Beta rekao da su proizvodjači mogli pre dvadesetak dana da prodaju 700.000 tona kukuruza po 16,50 dinara za kilogram, ali da nisu bili zadovoljni ponudom, pa je prodato samo 100.000 tona.


Koji je idiot ovaj Saković... ja nemam reči...
 
Nazad
Vrh