Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
tražnja
kukuruz novi rod na bazi 14% vlage
Almex
Zrenjanin i Pančevo 15.50 Din. + PDV
ostala mesta 15.00 Din. + PDV
a na strani ponude, Slovan Komerc nudi veštački sušen, po 18.50 Din. + PDV
mislim da je najvažnije da potraje ovo suvo i toplo vreme. rod je odličan a cena prosečna ili u svakom slučaju bolja u poređenju sa pšenicom.
 
to i ja mislim, ali bi tu trebalo malo drzava da uskoci da za susare smanje akcizu na gas. jer jos pre vise meseci mmf je predlozio vladi srbije da malo smanji tu akcizu koja iznosila 330 eura po necemu neznam cemu a dok je tada u bosni koja je najskuplja posle nas u regionu imala 100e po istoj jedinici mere. tako da tablice nebi bilo cudnjo da nas upropaste.

- - - - - - - - - -

http://farmcommerc.co.rs/content/cene
pogledajte kako je ova zanimljiva tablica.. isplati se platiti kamion da vozi kod njih za razliku u ceni.
 
Ih , da je normalna država nebi se oni tako za...avali , samo im dotjeraš par kamiona kukuruza , i ako kažu ovo-ono , gospodo izvolite cjenovnik što ste objavili il platite po toj cijeni , ili troškove ili se vidimo na sudu.
 
02.09.%20CENE%20ZITARICA.JPG
svuda se zeleni cini se bice potraznje
 
Pa djesi Bojčetiću , čini se da duže nisi pisao ništa ? To što je kod njih ta cijena tiče se i nas , npr na nekim tržištima direktno su konkurentni proizvodi iz SAD i Srbije , recimo pšenica u Egiptu , isto kukuruz koji ide za te neke države SJ Afrike ili u Zap Evropu . Ja sam dobio da je 115eur tona kod njih jer je cijena juče 328.75 $/bu. ?
 
Nazad
Vrh