Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Nista novo, 2 naj nepovoljnija meseca za prodaju kukuruza mart i april! Bilo je lepih cena za prodaju kome su trebali novci :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nije problem kad je sa kucnog lagera, ali kad je kod otkupljivaca on ti kaze tolika je cena, a ne znas ni kome ni posto ga je prodao.

Primetio sam vec godinam ovde na forumu da se ne pridaje mnogo znacaja kucnom lageru, istreses prikolice kod skladistara i ladis m... Nema sekiracije oko zizka, vlage, temperature, dal je budjav, koliko su pojeli golubovi, kad dodje za naplatu onda se covek malo cesa po glavi od troskova lagera I postignute cene jer cuje koliko se prodaje od kuce, al brzo zaboravi I na jesen opet jovo nanovo.
 
Poslednja izmena:
Nista novo, 2 naj nepovoljnija meseca za prodaju kukuruza mart i april! Bilo je lepih cena za prodaju kome su trebali novci :osmeh:

- - - - - - - - - -



Primetio sam vec godinam ovde na forumu da se ne pridaje mnogo znacaja kucnom lageru, istreses prikolice kod skladistara i ladis m... Nema sekiracije oko zizka, vlage, temperature, dal je budjav, koliko su pojeli golubovi, kad dodje za naplatu onda se covek malo cesa po glavi od troskova lagera I postignute cene jer cuje koliko se prodaje od kuce, al brzo zaboravi I na jesen opet jovo nanovo.
To je u redu, ali gde da smestim 300 i kusur tona?? Mislis da je takva proizvodnja ladjenje muda?
 
Ja proizvodnju kukuruza povećavam srazmerno povećanju sopstvenog prostora za skladištenje.

U potpunosti potpisujem ovo što je Dragan Kovačev napisao. Mnogi su pokupovali mašine enormnih cifara, a nisu ni evra uložili u izgradnju skladišta. A za vrednost jednog zapadnog traktora od 100-inak konja može da se napravi vrhunsko skladište. Ja sam napravio objekat od 300 kvadrata koliko košta nov rus 820.
 
Za polovinu proizvedene količine imam smeštajni kapacitet kod kuće dok drugu polovinu moram da predam skladištaru.Opet više volim kada imam viška na stanju ne bitno da li kod kuće ili kod skladištara nego kada godina podbaci pa jedva sakupim za sopstvene potrebe.
 
Ja proizvodnju kukuruza povećavam srazmerno povećanju sopstvenog prostora za skladištenje.

U potpunosti potpisujem ovo što je Dragan Kovačev napisao. Mnogi su pokupovali mašine enormnih cifara, a nisu ni evra uložili u izgradnju skladišta. A za vrednost jednog zapadnog traktora od 100-inak konja može da se napravi vrhunsko skladište. Ja sam napravio objekat od 300 kvadrata koliko košta nov rus 820.
I dodje jesen kad kukuruz ne moze da spusti vlagu ispod 16%i mozes da se slikas sa skladistem.
 
I dodje jesen kad kukuruz ne moze da spusti vlagu ispod 16%i mozes da se slikas sa skladistem.

A sušara košta milion evra pa je nedostižna običnim smrtnicima.

Ja sam skladištio i sa 19% ali gledao da ga do februara isturim. I kad god sam prodavao iz svog skladišta nikad mi niko nije odbijao vlagu i uvek je išlo tel-kel.

A što se tiče kad naidje takva godina, pa koliko smo takvih imali od 2010.pa na ovamo??? Ja sam imao problem samo 2014.godine, ali do kraja januara rešio se svog kukuruza po boljim uslovima nego u žetvi i bez odbitaka.
 
I dodje jesen kad kukuruz ne moze da spusti vlagu ispod 16%i mozes da se slikas sa skladistem.

Ja sam skladištio i sa 19% ali gledao da ga do februara isturim. I kad god sam prodavao iz svog skladišta nikad mi niko nije odbijao vlagu i uvek je išlo tel-kel.

Bravo Darko i ja potpisujem ovo jer sam isto prosao, skladisteno sa 19, otisao u februaru tel-kel. Na tu vlagu skladistar ti skine 2-2,5t po vagonu kako koji, pa razlika u ceni (meni je te godine bila 2din.) a tu je svake godine u proseku, u skladistu je bilo 250t pa racunica je prosta. Dobar deo skladista se isplatio samo te godine.
 
Eh... kod nas je u dvoristu... danas obisao ovde neke ljude. 15,5 na danasnji dan... kao "jus" ne samo do 14 vec do 15 ili 16 moze... ali jos ne ide tel-kel... sacekacemo jos... pa kad bude tel-kel... nek' prodje ova mizerija u vezi setve... pa posle...
 
Nazad
Vrh