Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
svi ovi veliki igraci na nasem trzistu mogu i bez otkupa da izvrsavaju obaveze prema izvozu i za neke domace potrebe, toliko su jaki i imaju robe na zalihama i bukvalno mogu da se poigravaju sa nama seljacima/proizvodjacima kako hoce....ne bi me cudilo da Kole,Bole,Jole ili Djole sede negde na suncanim obalama i dogovaraju se da sad malo prestanu sa otkupom i daj da vidimo kako ce cena padati cak me nebi ni cudilo da se medjusobno i klade ko ce pogoditi cenu.
Za vreme Turaka je i sultan prekim sudom resavao samovolju pojedinaca, za vreme TITA je zato postojao Goli otok a ova nasa nazovi drzava i njeni sadasnji vladari su katastrofa po svakom pitanju.
Gde si sada Vucicu da sprecis pljacku naroda !!!! i ne samo kukuruza, vec i visanja,psenice,jagoda ma cega god se dohvatis u ovoj Srbiji SVE JE PLJACKA I PREVARA !!!!

Nema Vučić vremena, sada on ima preča posla prodaje Vojvodjansku zemlju arapima!!
 
Rabadzija Kome si ti covece nasao molbe da uputis??!!!:osmeh: Uostalom nije mi jasno zasto neki nisu sve ovo videli ili ocekivali odmah cim su zaokruzili to sto su zaokruzili!!! Faza pocetka kraja je u toku!
Jos dosta toga i mnogo jos godina ovi ce seljaci hraniti lopuze a njima ce ostati prazna slama i znoj po telu! Ali jbg sami smo krojili ovakav put!
 
nemaju vise sta da pljackaju nema vise fabrike jer sve je prodato ostalo sad seljaka da pljackaju jer nema nista drugo, e sad nas Premijer i njegovi prijatelji ::prica::Kostic i ViktoriaGrup i ostali koi nije pipnuo ONI VLADAJU SA POLJOPRIVEDOM U SRBI koji su posteni pljackasi ce sve oni lepo da regulisu kolko ce seljak da dobije , svi su isti . DRZAVA vise ne postoi Pokojni Predcednik Milosevic on je bio mali za ove sada sto su vladali i sto sad vladaju , on nije prodao ni jednu fabriku a ovi za 10 godina sve nemaju nista .​ Svi pricaju kako su Kumunisti bili losi a moj deda kaze da ako si radio si i zaradio i bilo je Disciplina , red i zakon za sve
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja razumem vrlo dobro problematiku,ali ne razumem cemu takva pisanja i okrivljivanje pojedinaca ili grupe ljudi,mesanje politike itd.Vidite li vi ove svetske cene.:sta:
Cenovni pad je rezultat kretanja cene u svetu,svidjalo se to nekom ili ne.U nasem mentalitetu je ono ostalo da trazimo krivca u nekom drugom.
2172014.jpg
 
Bojim se da smo mi po standardu blizi Ukrajini nego Francuskoj.Iskreno bih voleo da je drugacije,ali nije.Nadam se da nisam pogresno protumacen.
I vratimo se u temu.
 
Pa i sad ces za iste pare kad preracunas kolko je rodilo sada a kolko je u susi samo je sad problem sto ce ga biti i vise nego normalno (ako se sve zavrsi kako treba) i kako ce se sve prerasporediti u izvoz realno za srpsko trziste ne treba vise puno stoke nema jedino u domacu sljivovicu (spas,simex itd) i nesto za skrob i sta se od njega pravi vec.
 
Pa i sad ces za iste pare kad preracunas kolko je rodilo sada a kolko je u susi samo je sad problem sto ce ga biti i vise nego normalno (ako se sve zavrsi kako treba) i kako ce se sve prerasporediti u izvoz realno za srpsko trziste ne treba vise puno stoke nema jedino u domacu sljivovicu (spas,simex itd) i nesto za skrob i sta se od njega pravi vec.
Buducnost je u kacamaku.Posto stoke nemamo,imamo jos manje para da meso kupimo za razliku od onih u Parizu,al ce zato biti povecana potraznja kukuruza za kacamak ili palentu kako vec ko zove.Eto sanse da cenovno obidjemo Pariz.Apsolutno bih se slozio sa nekima da cena treba da bude Pariska,a plata avganistanska i da srpski seljak treba da ima bolji standard od Francuskog i da se time solidarise sa radnikom Avganistancem.::lose::
Na kraju krajeva imali smo cenu cca kakva je sada Pariska,ali to nekima nije odgovaralo,pa sada mastaju o istoj.
U svakom slucaju bi ja sada ovde dobio puno lajkova,kada bi napisao da ce sledece nedelje na NS berzi cena kukuruza biti duplo veca od Pariske,al aman to nije realno.
Kamo puste srece da nismo unistili stocarstvo i da imamo standard duplo bolji od zapadnog,ali tome nisam kriv ni ja,niti vladajuca garnitura,vec sva vladajuca bangalozija od Tita,pa naovamo.Mene je samo ubolo sto se krivac trazi selektivno i kako kome odgovara,a sve to zajedno je daleko od realnog.
 
osecam se prozvanim zbog predhodnog izlaganja,zelim samo da objasnim daa ja nemam problema ni sa vladama ni pojedincima vec me *EBE cinjenica da sve u mom zivotu i oko mene cena ide gore i troskovi rastu samo ono sto ja proizvedem je u stalno nekom padu i trzisnoj proceni ili oceni. Da Vas sve podsetim malo i Vas pitam koiko je otisla cena semenskog kukurza pred ovogodisnju setvu ??? i sta seljak moze ....hoces/neces MORAS, pa nafta u poslednjih par godina,pa vestacko djubrivo, pa telefoni,rezija,struja, gas itd,itd. Jedino u poljoprivredi proizvodjac NIJE taj koji diktira cenu nekog proizvoda....e mene to *ebe i sve teze podnosim .............
 
osecam se prozvanim zbog predhodnog izlaganja,zelim samo da objasnim daa ja nemam problema ni sa vladama ni pojedincima vec me *EBE cinjenica da sve u mom zivotu i oko mene cena ide gore i troskovi rastu samo ono sto ja proizvedem je u stalno nekom padu i trzisnoj proceni ili oceni. Da Vas sve podsetim malo i Vas pitam koiko je otisla cena semenskog kukurza pred ovogodisnju setvu ??? i sta seljak moze ....hoces/neces MORAS, pa nafta u poslednjih par godina,pa vestacko djubrivo, pa telefoni,rezija,struja, gas itd,itd. Jedino u poljoprivredi proizvodjac NIJE taj koji diktira cenu nekog proizvoda....e mene to *ebe i sve teze podnosim .............
U potpunosti si u pravu i apsolutno te razumem.To je sve cinjenica i mana poljoprivredne proizvodnje u celosti.Treba to gledati sa vedrije strane.Niko sutra ti ne moze dati otkaz.Naprotiv.Mnogi koji su dobili otkaz su se vratili poljoprivredi.Ljudi zive sa primanjima od 25000 mesecno,ko ima srece da radi.Generalno je problem u drzavi.Mozemo samo da molimo Boga,da osim lepog vremena da i da postanemo drzava kakva je Francuska.E kad taj standard postignemo,mozemo ocekivati da vozimo klimatizovane traktore,skupe kombajne i uvecavamo svoj posed.Cenu zemlje od 10000e/kj i arendu od 300/400e nije naduvao onaj radnik,koji je dobio otkaz,vec ne zadovoljni ratar,cije su stale prazne.Nije to nekada tako bilo.Svi mi zelimo bolji standard i to je ljudski,al drzavni standard je za fergusona,ili konjski plug.To je tuzna realnost.
Molim nadlezne urednike da obrisu ove suvisne :off_topic: postove.
 
Prodao danas veci deo lagera po 16.83 sa pdv, ostalo mi je jos 10ak vagona, to ceka Avgust. Pukao sam za sada oko 350.000,00 din.
 
Pa niko meni ne brani da registrujem firmu. Ali ajde da svi ili bar svako drugi registruje fimu?
ko ce onda da dobije dozvolu? samo onaj ko je preregistruje (ponovo registruje0 firmu! Znaci samo korupcija i protekcija, a ovamo se prica o slobodnoj ekonomiji. Nije problem da ja registrujem firmu, vec je problem sto velika vecina raje ( a to automatski i logicno znaci i velika vecina seljaka i clanova ovog foruma) , vec 14 godina glasa za one koji rade u korist propasti ovog naroda i druztva, koji rade za strane interese. Zato smo mi od izvoznika hrane spali na ogromnog uvoznika!
i onda, dragi moji prijatelji, nemojte se buniti sto je ovakva situacija u p[oljoprivredi, jer ce biti sve gora i gora!
Inace, lokalni otkupljivac su prestali sa otkupom, A Mlinpek Stara pazova , 16 dinara, jos sutra. Sta god to znacilo...

- - - - - - - - - -

Лакарије е ту долази до тога оно у чему су сељаци у Европи и сл у предности...Земљорадничка задруга,или удружење,где се среде сви извозни папири,закупе или нараве силоси и терај.
I kakva korist od svega toga, kad neko govno koje je povezano sa antinarodnom vlascu, sve to lepo uveze jeftinije i onda sta da radi ta zadruga? A vlast pametna pa ukinula sve moguce carine na uvoz?
A uvek ce se naci roba iz nekih zaliha od po par godina,ispod cene, koja je po deset puta trovana da bi se odrzala toliko dugo...
 
Nazad
Vrh