Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Sramota je što neko stalno skida kajmak na seljacima, pa i ljudima uopšte, još i kažu, ovce su za šišanje, takvo je vreme došlo šta li...
Reset nam fali, jbm-im sve po spisku....
Da se razumemo ove godine imam kukuruz i ne kupujem ga, niti ću ga prodavati, ni zrno, pa me cena u tom smislu ne zanima ni malo, ali radovati se i voditi se time, da je kukuruz jeftin, sad ću da profitiram na stoci, mi nikako ne ide u glavu..
To samo može da rezultira time da paor-ratar prestane da proizvodi žitarice, i nađe drugi posao, kapital (resursi, zemlja) se uveća, postane nečiji monopol, pa cena ode u nebo...
E onda stavi prst na čelo, pa ili bataljuj ishranu stoke, ili idi u minus, pa dok ne propadneš, i pitaj se, kako si dotle stigao....
Lanac ishrane, prirodna selekcija, ponuda i potražnja, zovite TO kako Vam drago, je vazda u Prirodnim dešavanjima...
Uvek treba biti realan i odmeren, ma o čijem se poslu, ili profitu, radilo, pa na kraju i ceni kukuruza ove "berićetne" godine....
Samo znam da je 14 dinara, NE sramotna, već POTCENJIVAČKA cena koja nema veze sa ekonomskom računicom, već je proizvod neuređenog i stihijskog tržišta, na kome vladaju i "posluju" mešetari i lovci u mutnom, da se tako "blago" izrazim...
 
Ne razumem smisao u tome da sami viditi kako se taj žrvanj sloma tržišta već tri-četiri godine njiše i hvata zalet, a da se pravite i ovuda pričate kako se ništa ne dešava i sumanuto verujete u čudo iz bajke.

Kukuruz u rasponu 12-14 RSD, soja 24-28 RSD. pri ovakvom kursu evra. To e toa.

Potrajaće par godina, prorediti "ratare" tako da u poslu ostanu samo istinski ratari sa dovoljno velikim zemljišnim posedom.

Tako snažno kolebanje neće odgovarati ni fabrikama stočne hrane pa će one početi da ugovaraju proizvodnju sa ozbiljnijim domaćinima.

Neko ko se razume u problematiku je lepo izračunao, ako Srbija zadrži ugovor sa Turskom tokom samo tri godine, a svi su izgledi da geopolitika tome ide u prilog, i ako se za te tri godine ispuni norma od 5kt isporučenog mesa, bez pojačanja kvote!, u Srbiji će sredinom 4. godine biti oko 2 miliona steonih grla goveda.


Aj, uzdravlju.
 
Kazi iskreno da li bi drzao krave da nemas subvenciju 25000 po grlu?? Jos danas najavlo ministar povecanje od 10%. O kakvom rasponu cena pricas?? Kad je litra nafte bila 12Kg kukuruza.
 
Ne znam šta će biti sa cenama i koliko ljudi će ostati u poslu ali kada vidim da neko mnogo vodi tudju brigu znam da tu sigurno nešto nije u redu.
 
Lakše i brže je ucenjivati par istinskih ratara, nego 100 sitnih. Njih treba godinama daviti da propadnu zarad jednog ugovora od kog nekolicina "političara" ima korist.

Nas može da spase samo čardak revolucija.
 
Videli kako funkcionisemo, na ovakav podbacaj psenice oni su oborili cenu i svi presrecni sto su prodali po 16din/kg, za kukuruz lepo i posteno ponudili 16-17din/kg i svi kukali kako je malo, pa sad kad skinu na 14din/kg bice srecni sto su ga prodali.
 
Kazi iskreno da li bi drzao krave da nemas subvenciju 25000 po grlu?? Jos danas najavlo ministar povecanje od 10%. O kakvom rasponu cena pricas?? Kad je litra nafte bila 12Kg kukuruza.
Ja eto držim i ima ih dosta takvih kao ja.Dosta su pooštreni kriterijumi za umatičena grla.Da bi dobio umatičeno grlo treba da prođe dosta vremena.Sada daju 10000 za svako tele.Počeo sam kao da matičim.Kupim u Mokrin umatičenu kravu,oni ljudi dobijali subvencije a ja šipak,posle toga sam radio oko godinu i nešto i kad su mi se potelile junice koje su bile u programu onda kreće: jednoj junici je uginula mati a traže mater a pre toga nisu tražili i ja popizdim i odustanem od matičenja.I još su povećali-sad moraš da imaš najmanje 3 grla.
Šta drugo da radimo i ja i deca-ja sam sad u penziji a sinovi ne rade nigde.Da su u ovoj drržavi normalne i sigurne plate ne bi ja držo ni jedan papak.Jebo ti ovu našu poljoprivredu-mučimo se i sve gde smo tu smo.Ja sam ove godine najviše (čisto ) zaradio na tome što su mi izvadili grkljan i dobio otpremninu za penziju.Eto ti recept-a i tu su dali što manje mogu a invalid sam 80%.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh