Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Sprema se teren za psenicu.....vise puta vidjena scenario!!!!!!
 
Znaci to je to sto se tice cene? Posto ide psenica uskoro u glavnom tad ide i pad...bila su izgleda prevelika ocekivanja, bolje da je sve otislo na jesen, ali to ti je zivot :sjasi:
 
Taj sajt je već isuviše providno pod kontrolom "nekoga", i nema smisla ga uopšte gledati. Pazi cenu kukurza, se nisu udostojili ažurirati još od 24. maja !!!
Ovih dana je cena na berzi kod nas oko 15,60-15,70 , a išla je i do 16,00 , plus PDV.
Ali pogledajte šta se dešava preko bare
https://markets.ft.com/data/commodities/tearsheet/summary?c=Corn

- - - - - - - - - -

To je u prevodu na našu valutu i težinu: 18,85 din/kg plus PDV, ali sada otkupljivači ovo sigurno neće pomijati.
 
Po toj logici ispadne da je povecana potraznja za GMO kukuruzom :osmeh: I Pariz i Srbija imaju pad u odnosu na februar,a Amerika poveci rast.Ovde neko nekog pravi ludim.Jel moze neko da mi objasni zasto nema Budimpeste na AgroServisu.Ako je to neko objasnio,moz bit da nisam pratio na casu.:haha:Nekako bi Budimpesta mogla biti realniji pokazatelj cenovnog trenda,ili je bas iz tog razloga nema.:ppozdrav:
 
Navodno se ta berza u potpunosti gasi, i iz tog razloga je vise nema na ovom spisku. To je izjavio direktor berze kada su ga bas to pitali.
 
ne nisi 42000 ft =122 eur+ 27% afa (pdv) to je nekih 155 eur/t

p.s. to je berzanska cena nekih 18.5 din/kg sprs kvalitet
 
Nama ništa ne pomaže ni što pratimo cenu u Vojvodini, jer to kod nas neće niko da plati. Jutros pitam koliko plaćaju, kaže 16 sa PDV kukuruz a 17 pšenicu.
Izađem pa se vratim da pitam da li sam dobro čuo to za pšenicu. Jesam, 17.
 
Za pšenicu stara fora...mi njih pitamo koja je cena umesto da mi za svoju robu kažemo cena je ta!Sami smo uspostavili takav model.Svako treba da ima mogućnost da uskladisti robu,pa posle da se vidi za cenu.Ovako im ,"predajemo".Kako i sami kažemo.
 
Nazad
Vrh