Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Cenu u avgustu odredjuje tekuca godina.Kakva ce biti i kakvi se prinosi ocekuju.Ukoliko bude rodna,cena moze biti i niza,s obzirom na svetske rezerve,a u suprotnom moze biti maksimalna.U junu,pocetkom jula se moze znati generalni ishod i tada treba doneti odluku,cekati avgust,ili prodati.
 
Cenu u avgustu odredjuje tekuca godina.Kakva ce biti i kakvi se prinosi ocekuju.Ukoliko bude rodna,cena moze biti i niza,s obzirom na svetske rezerve,a u suprotnom moze biti maksimalna.U junu,pocetkom jula se moze znati generalni ishod i tada treba doneti odluku,cekati avgust,ili prodati.
Ove god. ostalo mi vagon kuci u cardaku ,susa ,novi rod nikakav,cena starog 14 din. tada bila
 
Ali posle tog avgusta 2012,cena je pala drasticno i ako je bila susna godina! Ovde sa cenom neme pravila,i nema veze da li je bila suša ili ne !:sjasi:
 
Ai onda mogu da zabrane izvoz ili da pronađu afla toksin ....i opet jovo nanovo!:sjasi:
Ma kad zapadu treba kukuruza,nije ni aflatoksin problem.Kad im ne treba,onda zakeraju.Kupuju ga,al eto povoda za ucenu.Kao i sto Milosevic svojevremeno nije bio problem za izvoz secera iz Srbije.Sankcije su udarili rusiji,al ne na gas.Jbg,to im treba.Jednostavno licemeri.Izvinjavam se za :off_topic:,al sve ovo sam napisao,da kazem,da u slucaju globalne suse i da im kukuruz treba,nebi bilo nikakvih smetnji.Cak bi nasem stocarstvu,bilo zabranjeno da koristi to zapadu potrebno suvo zlato.
 
Nedavno sam gledao neki racun iz 2010. godine AN 20 din kg. prelistam na forumu cenu kukuruza iz 2010 15. din. pa ti sada vidi racunicu i sve ostalo.....Napominjem da je 2010. bila kisovita i samim tim veoma rodna.
 
Razlika izmedju madjarske i nase berze je skoro 2 dinara, a na psenici vise od 2 dinara.
Sramota.
 
Nazad
Vrh