Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Nikola trebao sam u Prhovo po 14.5 ali je ispalo drugačije pa sam oterao u Dobrince u silos Sole komerc.Kod njih je 15.5 do 18% vlage tel.kel.Vlaga 18.03% i više para na računu u razlici na ceni.
 
Naš se nije osećao,vlaga 16 i 17,ali je dooobar deo otputovao. Što kaže D.K hvala mu što je izdržao,a ja bih dodao: i što je poskupio!
Gebi 16.50 do 14% vlage.
Patent 16.74 do 15% vlage,preko 15 ne primaju.
Su agra 15.87 do 16% vlage.
 
Naš se nije osećao,vlaga 16 i 17,ali je dooobar deo otputovao. Što kaže D.K hvala mu što je izdržao,a ja bih dodao: i što je poskupio!
Gebi 16.50 do 14% vlage.
Patent 16.74 do 15% vlage,preko 15 ne primaju.
Su agra 15.87 do 16% vlage.
Nebi ni moj smrdeo nego je to ovako bilo: Kad smo poceli da vrsemo izrucimo 2-3 kamionske u skladiste i taj se grejao par dana, mi prekinemo da istovaramo u skladiste i vucemo za firmu dok se taj nije ohladio a brzo se ohladio jer je naglo vreme zahladilo, pa smo preko njega posle roknuli jos 20 vagona! zbog te gluposti sam strepeo dok god nismo naceli gomilu, kad sam video da je sve u redu laknulo mi al eto malo SMRDUCKA :haha:

- - - - - - - - - -

I da dodam da sam Veoma zadovoljan sa cenom po kojoj sam ga prodavao, sa lepim rodom, sa tom vlagom i sto cuda ni zrno mi nije odbijeno!
Bio bi necovek kad bi drugacije napisa.
Ostali jos cardaci da se pokrune al za to ima vremena.
 
Nazad
Vrh