Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Fino, samo ta cena je sa Matif francuske berze, a ne sa budimpestanske, to je samo madjarski sajt koji izvestava o cenama...
Budimpesta je pored tab- BET-49600ft- oko 18din., i pored nje chikago-CBOT-43176ft- oko 15,8din/kg....
 
Poslednja izmena:
Koje su cene kod vas? Dolovo 15.30 do 15.50 sa pdv! Jos uvek nista od Budimpeste na agro servisu :udri:
 
I ja postao "tajfun"....:haha:
Prvi put prodajem kukuruz u zrnu, do sada sam uvek morao da kupujem ili do-kupujem, nikada nisam imao dovoljno...
Prodaja kod kuće, na džak, 1.000 dinara...
50 kila u njemu sa sve vrećom...:osmeh:
Prodao sam do sada sigurno 300-400 kg...
Da li je to "normalna" cena (u ovom trenutku, s obzirom da čitam po kojoj ceni ga Vi prodajete), za "maloprodaju" ?
Navalili da kupuju, da pomislih da nije cena veća, s obzirom koliko interesenata imam...
Na Pijacu u Rumu nisam išao, tako da nemam ni tu informaciju, iz prve ruke, što bi se kaz'lo...
 
14.6+8% je za tvoj kraj cena, ajd da kazemo 15.75din. To je cena na slepercic. Na dzak ja kada sam prodavao sam tacunao cena sa berze + 20% + 0.5din/kg za dzak. Tih 20% je cimanje oko dzakiranja i merenja.
 
Ima nekih informacija o ceni ?
Kod mene su dva otkupljivaca placala 14.5din sa pdvom , sa lagera, par dana pre n.godine..

Bilo je nekih informacija da imaju ugovorene barze za januar po ceni od nekih 190e/t. Jedan otkupljivac kaze da ne ocekujemo da ce cena ici puno preko 15din, i da ce se do marta uglavnom vrteti ta cena, svi smo mi upoznati da oni tako "kukaju", nadamo se suprotnom nego sto oni pricaju... :ppozdrav:
 
Bice skuplji samo sto zapad joa trosi svoje kukuruze. Ja ocekujem da im pofali tamo od februara, marta. Nemac sa yt je napisao da ima 60% prinosa od uobicajnog. Jos je teza situacija sto nece imati silaze dovoljno pa ce dodatno biti pritisak na grain (zrnastu hranu). Cuvajte kukuruze i strpljivo. Sada moze na 14.6+pdv za moj kraj ali to je za BiH, kada bude utovar barzi u Bogojevu ocekujem lagano 1din cena gore. A u maju, junu mozda i 18-19+pdv
 
Nazad
Vrh