Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Javicu vam i sutra sta se desava, jer neko opasno cinimi se tu muti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gea je po meni najbolja i najskuplja, koristio sam usluge sve 3. Ali mi se cini da to nece moci zajedno... Oni vide pristup da se logovalo sa vise IP adresa, odnosno moglo bi par vas, ali ne vise od toga, jer su svi zasticeni od zloupotrebe...
 
Ja sam bio preko panagenta i dao sam burazeru i jos par drugara da mogu da se uloguju. Svaki racunar ima drugu ip adresu sta ako neko ima 20 racunara u firmi?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam bio preko panagenta i dao sam burazeru i jos par drugara da mogu da se uloguju. Svaki racunar ima drugu ip adresu sta ako neko ima 20 racunara u firmi?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Ne mogu oni da vide ip adresu od vaseg racunara jer je iza nat-a, svaka vasa ip adresa je natovana na neku javnu adresu

Lupam vi i vas komsija npr ste kod istog provajdera i pristupate na isti sajt , taj sajt vas vidi kao da ste sa istog racunara

u comand promptu ukucajte tracert i ip adresu bilo cega google npr 8.8.8.8

Prikazace vam kroz koje sve ip adrese odlazi vas paket do googla

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
99% su dinamicke ip, dok racunari koji hostuju neki sadrzaj imaju staticku. Svaki ISP ima opseg adresa koje dodeljuje svojim korisnicima. To se radi automatski prva slobodna ide prvoj Mac adresi od koje je stigao zahtev. Davno sam polozio mreze ali se secam osnova. :osmeh:
 
Ni kompjuter ni ruter se ne vide na mrezi, vidi se samo uredjaj od vaseg operatera tj gateway koji je na javnoj adresi i na koji ste svi natovani.

Ja na kablovskoj kod nas u firmi koliko sam primetio modemi dobijaju konstantno istu adresu ali opet ide nat na javnu .

Moglo bi se izmajmunisati lako da se namesti da svi idete sa iste adrese

Uzme se jedan mikrotik , zakupi se javna adresa kod operatera i otvara se na njemu ko hoce vpn(pptp konekcija)

Kad se konektujete na vpn vi ste u lokalnoj mrezi tog mikrotika( rutera) i kad surfujete vas saobracaj ide preko vaseg operatera do javne adrese tog rutera pa onda dalje na neki sajt.Tako da bi iz bilo kog dela sveta pristupali svi sa istom ip adresom tj. tom javnom na mikrotiku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ja i Šogor smo bili na GEA ,jedan bio na telefonu ,drugi na kompu nije bilo šanse da obojica sa trećeg uređaja da se logujemo.
Jedina opcija da napravimo grupu na Viberu ili bilo gde pa da najodgovorniji prima informacije i kači na grupu jedino se dogovoriti kasnije kako za prodaju stupiti u kontakt sa kupcem
 
Ja i Šogor smo bili na GEA ,jedan bio na telefonu ,drugi na kompu nije bilo šanse da obojica sa trećeg uređaja da se logujemo.
Jedina opcija da napravimo grupu na Viberu ili bilo gde pa da najodgovorniji prima informacije i kači na grupu jedino se dogovoriti kasnije kako za prodaju stupiti u kontakt sa kupcem
Pa verovatno ima zastita za broj logovanja u isto vreme.
Cudi me da je i dvoje moglo u isto vreme

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Mislim da bi najbolje bilo da se o ovome dalje ne piše javno.Kod svih "berzi" u uslovima korišćenja piše da je ovo o čemu se piše zabranjeno i protiv pravila oglašivača.100% znam da nam se forum prati od strane Infotima i Gea Berze,za Pan Agent ne znam.
 
Bojcetic, kada bi vam uspelo dali bi kacili cene i trgovanja javno (pa cak mesta i imena firmi sa kojima ste trgovali) ili bi bilo strogo poverljivo samo za vas unutar grupe?
 
Pa da završi u zatvoru!!
To treba par ljudi ,5-6 po uplati i lokalnog karaktera recimo (Kozijak,Ilandža,Lokve,Jermenovci ) ima sigorni 10 ljudi za grupu.
 
Viber zvuci kao savrsena opcija.

Samo da vas pitam kako to funkcionise, posto to kod nas ne postoji: Ako sam razumeo, vi se pojedinacno na Geu recimo pretplatite, i imate mogucnost da okacite vas oglas - da ponudite robu koju imate kod svoje kuce ili na lageru?? I taj izvoznik/kupac koji je takodje registrovan, moze da vas pronadje i ponudi vam cenu. Ukoliko pristanete na tu cenu, on dolazi kod vas kuci po tu robu?
Ako je ovako, na koji nacin recimo GEA zna koja je dogovorena cena izmedju vas, kako bi svi ostali znali po kojoj ceni se trgovalo?
 
je ste videli objavu cena kukuruza na produktnoj berzi novi sad za 21.01.2019 ... ovo je prevazislo sve mere bezobrazluka i bahatosti ... ovo je lopovluk i otimacina ...
 
Nazad
Vrh