Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ono sto znam u vezi MK njih ne interesuju zitarice u opste i zato je takva cena ko hoce da im preda primice,a nece se buniti ni zrna da ne otkupe.Trenutno imaju drugo interesovanje, da njih zulja to sto im niko ne dovozi digli bi oni cenu i za cas posla napunili silose.Juce sam zvao firmu sa kojom saradjujem i kazu druze teraj kukuruz negde drugo nas ne interesuje,a reko dug kaze kad dobijes pare od druge firme dodji i plati bez sekiracije i opusteno.Trenutno u nasem gradu dve firme otkupljuju jedna po 14din/kg Susara produkt,a druga 14,30din/kg ZZ.Baco.

- - - - - - - - - -

Inace Mirotin tisa prima kukuruz na lager bez naplate sad dali za sve ta prica ili samo za"neke" njine koperante ne znam.
 
Od jutros sam čuo od tri osobe da je mk dobio direktivu 10.5 din za kg. Lepo... grejanje če biti dzaba

Koriste priliku, skladišta se lagano pune, a Dunav jos plitak, na tockovima da ode skupo, pa onda spustaj maksimalno pa ko se upeca upecao se.

Ima jos dosta prostora po skladistima, ali rizik je puniti ih kad ne moze da ode onako kako je do sad, zato sad vise niko ne prima na čuvanje.

Neko treba da plati razliku barza/sleper i tri puta pogadjaj ko.

Dok ne krene Dunav cena moze samo dole, a sto pre krene cena ce ostati dvocifrena.

Ko ima skaldisni prostor sa rukama u džepovima moze zimu da ceka, ko nema nek gricka nokte.
 
Pristojno je da ratari traže 22 dinara, a nepristojno je da govedari traže 11 dinara, a ?

Ma nije nego !!!

Ceo sistem srpskog agrara, ratar-stočar-klaničar il mlekar-trgovac, staće na zdrave noge kada se cena tone kukuruza ustali u rasponu 100-120 evra.

Tada ćemo zapatiti jedno 7-8 miliona steonih grla i biće nešta od nas.

Do tada možemo, da prostite, svi zajedno svirati znate već čemu.
 
Bradati prijatelju dali bi tako pricao da mleko bude 20 dinara, bez premije po litru i bez 25000 po kravi?

- - - - - - - - - -

Sa kojim pravom bi govedari trazili da kukuruz bude 11 dinara?? Da li su ga oni proizveli pa da odrecjuju cenu?? Ako nemas dovoljno kukuruza nemoj drzati krave i kraj price.
 
Nisi u pravu,da cena kukuruza bude i 5 dinara,onaj ko je zavrsio sa govedarstvom,nece vise junice u dvoriste dovoditi,niti niska cena kukuruza moze povecati stocni fond,mnogima se obilo o glavu,jeftin kukuruz u jesen,idemo u stocarstvo,stocarstvo pukne cenovno,kukuruz na prolece skoci,ako neko ima masu zemlje da zivi od ratarstva,a ne da bude "rob" govedima,njegova stvar,niko govedaru nije kriv za njegov zivotni izbor,i ne(zadovoljstvo).
Recipročno glasi, ako nemaš bar, BAR, 100 hektara zemlje u POSEDU, kako bi ostvario pristojnu zaradu pri ceni od 120 evra po toni, nemoj se baviti ratarstvom i kraj priče !

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Recipročno glasi, ako nemaš bar, BAR, 100 hektara zemlje u POSEDU, kako bi ostvario pristojnu zaradu pri ceni od 120 evra po toni, nemoj se baviti ratarstvom i kraj priče !
ispravka
recipročno glasi,ako nemas BAR 100 grla u POSEDU,kako bi ostvario pristojnu zaradu i povoljan zakup drzavne zemlje,nemoj se baviti sa time
prestani smarati :ppozdrav:
 
Pristojno je da ratari traže 22 dinara, a nepristojno je da govedari traže 11 dinara, a ?

Ma nije nego !!!

Ceo sistem srpskog agrara, ratar-stočar-klaničar il mlekar-trgovac, staće na zdrave noge kada se cena tone kukuruza ustali u rasponu 100-120 evra.sa

Tada ćemo zapatiti jedno 7-8 miliona steonih grla i biće nešta od nas.

Do tada možemo, da prostite, svi zajedno svirati znate već čemu.
Gospodo stocari kada drzavna zemlja bude u rukama ratara po uslovima po koim ih stocari dobijaju a stocari dobiju subvencije za stocarstvo onda ce tek biti posteno i svakom ono sto pripada ..
 
Po kojim to drugim uslovima ratari dobijaju zemlju drugačije od stočara? Da li plate više da li moraju da plate dve godine unapred da li im je zabranjeno da seju određene kulture itd?

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Objasni molim te.

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Prvo su napravili cistog i velikog ratara sa velikom i novom mehanizacijom i kreditima koji to prate a unistavali stocara ,sad od stocara prave velikog ratara daju mu povoljno zemlju da bi on prodao stoku i digao kredite da kupi mehanizaciju da radi tu zemlju ,a unistavaju velikog ratara teraju ga da dize nove kredite pravi farmu kupuje stoku dok mu masine stoje ,to je ono je.e lud zbunjenog
 
Obično svaki stočar ima nešto svoje zemlje sa kojom hrani svoju stoku.Ako nemaš svoje zemlje a hoćeš da držiš stoku onda je to velika rabota-to isto važi i za ratare.Presešće nekima svi krediti (naravno da iim to ne želim) ali to je neminovnost.Ove godine je eto bolje rodilo ali prvo pokrivamo prošlu koja je bila katastrofalna.Kada ljudi sve što obrađujete i tovite bude u vašem vlasništvu onda će priča biti drugačija,do tada:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Gospodo stocari kada drzavna zemlja bude u rukama ratara po uslovima po koim ih stocari dobijaju a stocari dobiju subvencije za stocarstvo onda ce tek biti posteno i svakom ono sto pripada ..

Što ne zapatiš brate koje marvinče pa ćeš dobiti sve te privilegije.Pa tu zemlju dobija jako mali procenat stočara,samo ko ima mnogo grla a mi sitni ni ne možemo da konkurišemo.
 
1) za najkasnije 3 godine drž. zemlje neće biti

2) Goran G, el se sećaš kad smo raspravljali da će ove jeseni kukuruz biti ovoliko koliko je ? Ostaje još da se soja skrlja na 24-26 din

3) sve dok stočaru ne bude isplativo da "zrno" kupi kod komšije ratara nema ni moj od svih nas zajedno

4) svinjarstvo zaboravite, goveda (meso, ne mleko ) i ovce su "pripale" Srbiji u ovom deljenju

5) Paorpaor raduje me što ti i tebi slični možete dobiti za soju oko 40 dinara

6) koliko sledeće jeseni otkupljivači će usloviti ratare: "otkupiću ti samo ako imaš VELIKU količinu, nema prijema na skladištenje, svi ispod stotinjak hektara idu pod led

7) voleo bih ja kćeri da te za carskoga sina prose, ama vidim ko mi oko dvorišta obigrava
 
Nazad
Vrh