Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ne zanima me. Na bezobrazluk udaramo bezobrazlukom. Sve na lager kod onih kod kojih nemam zaduzenja. Neka ceka dug-bolju cenu.
 
A u becu dunav do vrha, oni su napravili sistem brana, i cuvaju vodostaj. Jos pune kanale, a eo kod naskanali se poceli susiti, i jos vade iz njih, samo da bi izvozili struju, kukuruz ne mora sada da se izvozi, moze i da ceka. Jel ima neko info.jel bio skoro ovako nizak, kod nas momci peske idu na kupanje u eu.
 
A šta nas dotiču te barže,mi ne trgujemo i ne izvozimo,nemamo tu privilegiju i pravo.S našim proizvodima drugi trguju i zaradjuju oduvek je tako...nit to odredjuje i diktira cenu ,čist trgovinski monopol kao i u svemu gde može da se ubira lepa zarada na tudjoj grbači.
Tacno tako, sta seljak ima sa vodostajom Dunava, sto se tice poljoprivrede moze i da presusi, ali je dobar izgovor za obaranje cene, cudi me da dosada nisu "utvrdili" da je i plovidba Bermudskim trouglom opasna i da to utice na cenu, ili pojava crnih rupa u atmosferi, ili ................. svasta nesto sto bi posluzilo kao izgovor za nisku cenu!
 
Ja juče kupio od komšije tonu okrunjenog i džakiranog prošlogodišnjeg kukuruza po 20din. Iz....la me matematika u prethodnoj godini. Faliće mi još toliko do nove berbe.
 
Ja već berem i trošim nov kukuruz.


Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Jel cuo neko sto je rekao onaj covek na Brazdama danas, da kukuryz pre 10 dana trgovalo se po 16 din a danas ako bi se trgovalo bilo bi 14.5din, kako su nam uvalili i sa ostalim kulturama tako ce i sa kukuruzom sto se tice cene.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Jel si dobio pare po 15din?tako je bilo i sa suncokreto. Dali akontaciju 31 pa posle skinuli na 28,ocekujmo neocekivano.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja dobio danas informaciju od otkupljivaca da ce cena biti izmedju 13-16 din,a naj verovatnije 15

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ne znaju, ali znaju procenu roda vec sada u okruzenju i mogu da namirisu, kako ce ici otprilike. Situacija je takva da ce se traziti roba.
 
Nazad
Vrh