Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Danas prodat kukuruz sa lagera po ceni od 16 dinara ( pdv je uracunat u cenu ) odbici su po 0.8 posto mesecno za lager za sedam meseci i jedan posto za rastur.
 
Sa pola daj Vucku. Nisam siguran sto posto u paru, ali je cena bila tako tu negde. bas cu proveriti sa knjigovodjom. Nisam imao nikakvih odbitaka za lager, a ni za susenje posto je sav kukuruz bio ispod 14 %.
 
Mrzi me da trazim ali 17+pdv nije bila cena u tom periodu. Yop cena je 16.1+pdv za prodaju izvoznicima. Mozda si mislio 17.6-17.9 to da ako si vukao u luku BP
 
Ja sam mojih 20t sve dao po 18 tel-kel u roku od dva-tri meseca. Kukuruz iz čardaka okrunio i spakaovao u džakove po 25kg i vozio čoveku kad mu je potrebno. Jeste da je to malo više posla ali sam ja zadovoljan. Njemu dajem već 4-5 godina i uvek imam dobru cenu. Kod mene na pijaci je džakiran (50kg) već duže vreme 20din a ja eto dobio po 18. Ali je to mnogo bolje (jer dam mu po 1,5-2,5t odjednom i odmah pare) nego da svake subote vozikam do pijace i pitanje koliko ću da prodam. Toliku količinu sigurno neću. Dakle ja sam za ovu godinu završio sa mojim kukuruzima.
 
Nije me mrzelo posto je kisni dan. Svega nekoliko realizacija na 16.5+pdv fco Pancevo i luka NS. Preko toga jedino da prodas Cargillu direktno par brodova.
 
Nazad
Vrh