Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ćuj ovoga "bez stočarstva nema ratarstva"...možemo i ovako "bez ratarstva nema stočarstva"..kakvih ljudi ima neverovatno.Još da mi vi i slični određujete cenu.Cena kukuruza u Evropi se ustalila i ima te manje skokove u toku nedelje! Svakako da ne treba prodavati po 14 din jer ta ustaljena cena u Evropi daleko veca i iznosi nesto preko 20 din u proseku

Uros Davidovic

Администратор · 4 ч.

Kukuruz raste vec peti dan zaredom na svetskim tržistima. U nedelju u emisiji Bolja zemlja ,pojavice se stručnjak , analitičar, direktor jedne velike firme i reći svoje mišljenje o perpektivi rasta cene. Snažno savetujem drage poljoprivrednike da sačekaju i NE PRODAJU ga za 14 dinara. Naravno, to je samo lično mišljenje a više informacija dobićete u nedelju ujutru. Hvala

Na pogrešnu adresu se javljaš.Ne određuje naš stočar cenu kukuruza.Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.Najveći problem stočara nije samo kukuruz nego nuz proizvodi od suncokreta,žita... koje se otkupljuju po mizernim cenama a stočno brašno i sunc. sačma ide u nebesa i nema nikakvog pariteta.Ovi Otkupljivači deru i vas i nas.Zato nema stoke,pa obaraju cene kako hoće,jer znaju da smo u njihovim šakama.A prilikom bilo kakvog izvoza neće dati tebi i meni da zaradimo.
 
Na pogrešnu adresu se javljaš.Ne određuje naš stočar cenu kukuruza.Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.Najveći problem stočara nije samo kukuruz nego nuz proizvodi od suncokreta,žita... koje se otkupljuju po mizernim cenama a stočno brašno i sunc. sačma ide u nebesa i nema nikakvog pariteta.Ovi Otkupljivači deru i vas i nas.Zato nema stoke,pa obaraju cene kako hoće,jer znaju da smo u njihovim šakama.A prilikom bilo kakvog izvoza neće dati tebi i meni da zaradimo.

Sve je tačno.. Ali pogrešnom to objašnjavaš. Procitaj poruke gore pa pojasni onom bradonji a ne meni. Nisam ja to pisao vec citirao stočare
 
Meni kao stočaru isto odgovara bolja cena jer ću imati ako Bog da nešto viška da prodam.



Da zaključim izlaganje.

I ovo više neće biti moguće.

Kao što automehaničar nije autoelektričar, tako ni stočar neće imati tržišnog viška zrna.

Kako ?

Tako što će uslovi konkurencije dovesti do toga da svako zrnce koje imaš moraš propustiti kroz stoku inače ode pod led.

Jer će i klaničari uslovljavati otkup količinom mesa, kao što sada mlekari uslovljavaju otkup mleka.

I uvek će lestvica količine biti za nijansu iznad tvog kapaciteta i kopaćeš i rukama i nogama da ostvariš zadatu količinu.



* * *

Sve ovo šta sam izneo je domen sociologije privređivanja i zakonit je rezultat famozne TRANZICIJE. Nestaje seljak, postaje ili opstaje robni proizvođač.

Prodiskutujte o ovome sa bilo kojim tek svršenim dipl. ek. i on će vam sve isto reći.

A sadašnji tek svršeni dipl. ek. je za dve godine ili savetnik u mistarstvu ili kakav komercijalsta kod otkupljivača i on je naučen da tako rezonuje, uopšte ga se ne tiče vaše, zaostalo, sagledavanje poljoprivrede, već će svoju platu zarađivati tako što će propisivati uslove koje sam vam opisao.

Aj uzdravlju


P.S.

@ Bojčetić

Po današnjem kursu tih 150 evra za tonu je 17, 73 dinara za kg. Daleko je to od 19 dinara.

Realno je da se ta cena, 150, može izgurati prodajom od kuće na manje količine, do par tona... Ali, brzo će nestati takvih kupaca, teško da će se moći ostvarivati toliko velika razlika na srednji rok.
 
Ako su resili da nas sjebu drzace nisku cenu pa kukuruz bio kod mene ili na marsu sve jedno.Kad tad popusticemo i prodati novaca treba od vazduha se ne zivi a vecina ljudi se od drugih kultura nije nije ni razduzila.Kod nas tradicionalno repa pokriva sve troskove pa i malo ostane viska a kukuruz GRATIS dodje.Ovoga puta to nije tako .Neka me neko ispravi ako ne pricam ok.Druga stvar imamo istog otkupljivaca za secernu repu,suncokert, kukuruz i sve ostalo i hoce neko da minkaze da to nije monopol.Zato to god imamo taj monopol na trzistu mozemo da pusimo.Pa dal cuvali kuci ili u silosu skoro dodje na isto.Dal gajili stoku ili ne opet isto.Ne svadjate se za dzabe.
 
Kolega bradonja treba da Vas je sramota,na forumu gde velika vecina ljudi zivi od prodaje tog istog kukuruza Vi pisete kako zelite da cena bude deset dinara.Mislim da svim poljoprivrednicima odgovaraju vece cena nasih proizvoda pa bilo da je u pitanju kukuruz,psenica,meso ili mleko_O ekonomiji pojma nemate nego ste malo naculi o liberalnoj ekonomiji pa sad mislite da ste strucnjak,da ista znate znali bi da se prilike i okolnosti menjaju i to koliko zemlje ili stoke ce nekome u buducnosti trebati da opstane nikad se sa sigurnoscu ne zna.
Za cenu kukuruza predvidjam da ce ici bar do 18 dinara do decembra.
A sto se Vas tice obrijte bradu,skinite petokraku i cutite.
 
Sve je tačno.. Ali pogrešnom to objašnjavaš. Procitaj poruke gore pa pojasni onom bradonji a ne meni. Nisam ja to pisao vec citirao stočare
Nisam pogrešio,post sam napisao na osnovu tvrdnje da bez ratarstva,nema stočarstva.Ko će jesti taj kukuruz.Šta je starije,kokoška ili jaje,šta je teže-kila gvožđa ili kila perja:ppozdrav:
 
A ako smem da pitam...kako stojimo sa cenom!? ovde od 13.50-14.00din/kg nit gore niti dole....
 
Ćuj ovoga "bez stočarstva nema ratarstva"...možemo i ovako "bez ratarstva nema stočarstva"..kakvih ljudi ima neverovatno.Još da mi vi i slični određujete cenu.Cena kukuruza u Evropi se ustalila i ima te manje skokove u toku nedelje! Svakako da ne treba prodavati po 14 din jer ta ustaljena cena u Evropi daleko veca i iznosi nesto preko 20 din u proseku

Uros Davidovic

Администратор · 4 ч.

Kukuruz raste vec peti dan zaredom na svetskim tržistima. U nedelju u emisiji Bolja zemlja ,pojavice se stručnjak , analitičar, direktor jedne velike firme i reći svoje mišljenje o perpektivi rasta cene. Snažno savetujem drage poljoprivrednike da sačekaju i NE PRODAJU ga za 14 dinara. Naravno, to je samo lično mišljenje a više informacija dobićete u nedelju ujutru. Hvala

A kakve veze svetsko trziste ima konkretno sa tobom? Jel imas izlaz na svetsko trziste, jel imas kapacitete da zadovoljis bar promil potreba takvog trzista?

Pusti ti ove stručnjake i analitičare jer ti kao i vecina ovde trguju lokalno, a svetska cena nema dodirnih tacka sa onom na tvom lokalu.

Moze negde na zapadu da bude cena i 100 din nasi proizvodjaci to nikad nece doziveti.
 
Njemu retko ko moze nesto da objasni, on ti je primer klasicnog forumasa samo sto ima termin na TV-u.:haha:

Na ovu cenu ostane 2,87din cisto po kg, jer jos niko nije naucio kukuruz sam da ide, a kamion jos uvek ne ide na vazduh i ide veoma malo jer se nikome ne isplati i uglavnom idu sleper sa tablicama xxxKSxxx kolege iz Banata mogu cesto da ih sretnu.

Svakakve teorije se rasprodaju jer je izgleda tesko shvatiti da je poljoprivreda postala biznis i da ako prodajes samo sirovinu nikad neces biti zadovoljan sem ako nisi posrednik, ovako najbolje prolaze oni koji prodaju poluproizvod ili vec gotov proizvod.

Ako nekome kukuruz ne provede u dvoriste bar 6 meseci u sopstvenom skaladistu kako misli da budes u mogućnosti da trazis cenu koja ti odgovara.Tek kad izvoznici, posrednici i ostali lidera ti budu ratara vukli za rukav, a ne oni njih moze da se govori o realnoj ceni do tad :sjasi:
 
Kod nas je cena 13.5,ali su prestali da uzimaju zbog niskog vodostaja dunava pa nema izvoza,da li uzimaju kod vas kukuruz?
 
Sve puno do čepa,juče jedva poslednji sam bio na prijemu posle mene slali gde ko oće,veliki ili ozbiljni otkupljivači puni ili se prave da su puni pa ne primaju.
 
Koliko placa trenutno Raca? Jel zna neko? I kako izgleda tablica kod njega,molio bih da neko postavi tu,ako moze.Fala...
Таблица
e9775da23e8497ac33cad40e3cbdd0fa.jpg
 
Nazad
Vrh