Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Danas u Lacarku na pijaci, klip 10 din/kg. novi kukuruz u zrnu 15 din/kg. stari kukuruz 20 din/kg.
 
Bas me interesuje da li je neko dobio povracaj pdv-a, od ovih troskova susenja kukuruza koje naplacuju te novokomponovane zadruge?
 
Ne treba da dobijes nikakav povracaj PDVa nego PDV nadoknadu za tvoj kukuruz kojim si platio susenje ukoliko nisi u sistemu PDVa.
Ne , nego ako si u sistemu PDV-a treba ti račun da tražiš povraćaj PDV od države za trošak sušenja. Sam trošak sušenja ti ne znači mnogo , jer ako prikažeš trošak, onda prikažeš i kukuruz kojim si platio sušenje (pa ti se trošak i prihod potiru) .

Isto kao što gazdinstva koja su u sistemu PDV-a traže povraćaj PDV-a za trošak za gorivo, djubre, mehanizaciju itd.
Gazdinstva koja nisu u sistemu PDV-a ne dobijaju nikakav povraćaj PDVa kad kupuju gorivo, djubre pa neće dobiti ni na trošak sušenja povraćaj.
 
Poslednja izmena:
Cenovnik kod nas.
2095939d8e4bff9c5b6767c4ed4dc0fb.jpg
 
Ne , nego ako si u sistemu PDV-a treba ti račun da tražiš povraćaj PDV od države za trošak sušenja. Sam trošak sušenja ti ne znači mnogo , jer ako prikažeš trošak, onda prikažeš i kukuruz kojim si platio sušenje (pa ti se trošak i prihod potiru) .

Isto kao što gazdinstva koja su u sistemu PDV-a traže povraćaj PDV-a za trošak za gorivo, djubre, mehanizaciju itd.
Gazdinstva koja nisu u sistemu PDV-a ne dobijaju nikakav povraćaj PDVa kad kupuju gorivo, djubre pa neće dobiti ni na trošak sušenja povraćaj.
Upravo tako.Gazdinstva koja nisu usistemu PDVa ne treba da dobiju nikakav povracaj PDVa ali trba da dobiju PDV nadoknadu uplacenu na racun za kukuruz koji su prodali da bi platili susenje isto kao i za kukuruz kojim su recimo platili repromaterijal.

- - - - - - - - - -

Upravo tako.Gazdinstva koja nisu usistemu PDVa ne treba da dobiju nikakav povracaj PDVa ali trba da dobiju PDV nadoknadu uplacenu na racun za kukuruz koji su prodali da bi platili susenje isto kao i za kukuruz kojim su recimo platili repromaterijal.
Treba razlikovati PDV od PDV nadoknade.
 
mk komerc 12.5 din juce predat,danas na naplatu sa dosta vlage ,samo mi nije jasno zasto naplacuju i susenje odmah ,ako ga prodajes odma???

- - - - - - - - - -

i to sa pdv----susenje 20 posto
 
Juce sam bio u prodavnici stocne hrane po koncetrat i pitam posto je kukuruz.Kaze prodavac 22 din !!! Ovogodisnji,vestacki susen
 
Nazad
Vrh