Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ista cena je i kod nas, i to je sasvim korektna cena, i ja bi nam dao jos manje jer ni za ovo nismo. Kad rodi 8 i vise tona po kj onda nam vise od ovoga sigurno ne treba :osmeh:


Ja mislim da u ovoj godini izvračenja kriza da im damo i bez para jer ako nas ovi što otkupljuju ne izvuku neće niko a mi njima da pomognemo :sjasi:
 
Nas vade specijalni trgovinski odnosi Bosne i Turske . Sve ponudjene količine mogu da idu (i idu) za Tursku , samo mora da bude domaćeg porijekla . Zbog toga otkupljivači plaćaju domaći kukuruz 10 pa i do 20% skuplje nego Srbijanski . E sad tu se otvara prostor za malverzacije pa se doveze kukuruz iz Srbije pa naš seljak potpiše da je njegov pa sam sebi ruši cijenu . Već vidjeno kao u Srbiji što se dešavalo i što će se dešavati u ponudjenoj šansi za poslovane sa Rusijom , sami sebi rupu kopamo.
 
Ja sam isto mislio da će biti haos oko prijema na lager zbog dobrog roda. Ali onda mi komšija kaže da uopšte nema mnogo kukuruza u ataru i da su to samo priče oko punih silosa. I stvarno, posle sam obratio pažnju kud god da sam išao po našem ataru, zaista kukuruza nema mnogo, gro je bila soja...
 
Gde ja taj koji je vikao pre dve godine da kukuruz nikad ispod 20 eura... mislim na 100kg a ne na 1 tonu!!!!!!!:bravo:
 
Pro berza-Novi Sad - danas je kukuruz tamo rod 2014. 12 din/kg
izgleda da ce sa kukuruzom biti kao i sa psenicom ove godine,t.j. cena u vrsidbi je veca nego kasnije !:zli:
 
Auuu ljudi al me oderala zadruga salaš 024 iz Subotice..... Skinuli su mi od kilaže,na ime srps-a, a naplatili su i sušenje i još neke pi..arije! Kalo-rastur 0.5%.... Sve u svemu na 5vagona predatih uplaćeno mi je 44.000 manje i skinjeno 37 meteri kukuruza!
Od nas više neće dobiti ni jedno jedino zrno! Budite oprezni ljudi,raspitajte se za sve detalje da ne prodjete kao i ja. Inače čujem da i Kostić u Đurđinu isto tako obračunava. Možda je off ali namera mi je da upozorim druge....
 
Nazad
Vrh