Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ja sam danas zvao MK i kukuruz sa lagera je juče pao sa 16.00 na 15.30 (sa pdv). A onaj iz čardaka tel kel i dalje ide po 16.00, mada su rekli da i on iduće nedelje pada.

Uopšte mi nije jasno gde je tu logika, kukuruz sa 18-20% vlage plaćaju više nego onaj suv sa lagera, na kom su se uzgred i dobro ogrebali sa skupim troškovima prijema i lagera...
 
Uopšte mi nije jasno gde je tu logika, kukuruz sa 18-20% vlage plaćaju više nego onaj suv sa lagera, na kom su se uzgred i dobro ogrebali sa skupim troškovima prijema i lagera...

Logika je u tome da nemaju ni zrno u silosima,pa im veca cena dodje kao stimulans da se dodje fizicki do kukuruza,ocigledno da papir vise ne moze da trpi...
 
Od oktobra već izvezeno rekordnih 1,8 miliona tona kukuruza, a rekord za celu godinu do sada je bio oko 2,1 mil. tona :osmeh:.
 
Ja sam danas zvao MK i kukuruz sa lagera je juče pao sa 16.00 na 15.30 (sa pdv). A onaj iz čardaka tel kel i dalje ide po 16.00, mada su rekli da i on iduće nedelje pada.

Uopšte mi nije jasno gde je tu logika, kukuruz sa 18-20% vlage plaćaju više nego onaj suv sa lagera, na kom su se uzgred i dobro ogrebali sa skupim troškovima prijema i lagera...


Da li za tih 16 din ima neki uslov, ili neka odredjena kolicina za prodaju?
 
Evo jedna zanimljiva , naravno istinita priča: Ovde u RS imamo solidnu cijenu kukuruza ove godine zbog izvoza u Tursku , zahvaljujući specijalnim odnosima Turske i BIH , zbog čega njihovi kupci nemaju carinu i imaju subvencije na uvoz proizvoda iz Bosne . Bilo kako bilo brodovi se tovare u Splitu , pšenica isto i tako to ide .Dabome nuspojava je uvoz iz Srbije , pa izjave domaćih farmera da je domaći proizvod pa prodje i to ali ograničeno . Ako neko ima podatak u koje je države završilo 1.8 mil tona kukurza iz Srbije bilo bi dobro , mislim da je Bosna pri vrhu . To mi ipak nije glavna tema , elem jednog većeg proizvodjača kukuruza ovde kontaktirali su neki ljudi tj firma iz Irana ?? Navodno jel vi proizvodite kukuruz tu i tu ,.. bla bla , kukuruz sa vašeg područja uglavnom završava kod nas u Iranu , želimo direktno da kupujemo od vas , a ne preko Turske , Švajcarske itd.. Vjerovatno i dalje ide mućka sa papirima pa Turci pokupe subvencije od svoje države pa onda kao domaći proizvod prodaju dalje ... Poenta priče je da su ti ljudi iz Irana rekli da naš kukuruz služi uglavnom za ljudsku ishranu i da im odgovara više od svih drugih Američkog , Ukrajinskog, Srbijanskog itd jer ima nečega najviše u analizi , to neznam čega , dal skroba, šećera , nemam pojma . Uglavnom kažu samo im paše sa područja Posavine , i Bosanske i Hrvatske strane .
 
Nazad
Vrh