Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ako imate bolju cenu prodajte robu nekom drugom ne morate onom ko vam skladisti robu.Roba vam je tamo na cuvanju a izbor prodaje je vas.
 
Да треба имати у обзир да они нису никад у губитку .прошле недеље пошто ми је зафалило кукуруза а имам предатог у силос а нисам га продо одем и узмем једну количину одбијо ми 8 посто па и оних 2 посто прљавштине њима увек добро
 
Recimo u indjiji nemas vise kome da prodas dzak kuruza... jednostavno niko vise ne drzi po koje svince ili koku u dvoristu,cak je i stocna pijaca ugasena...tako da nam ostaje da se natezemo sa skladistarima...
 
I to nazovi skldistarima, praviskladistar naplati skladiste i ti uvek treba da imas berzansku cenu, ovi skladistari i naplacuju skadiste, i ponasaju se kao otkupljivaci. A doneses im na noge i ne naplatis prevoz.
 
Nije zamrlo... Pre par dana "ugrejalo" nam se nešto malo kukuruza pa smo prodali po 18,20 vlaga 14.3.
Slušam trandžu danas i kažu mali ljudi da Vet zavod Subotica plaća 18.4 do 14%vlage.
 
i ja se nesto razmisljam, sad bojcetic je to najiskusniji
da ode na 18-18.5 mozda vredi prodati sve ili mozda ode i vise od toga?
 
Daleko od toga da sam najiskusniji. Ima na forumu ljudi mnogo vise upucenih, meni trgovina nije od interesa sem kada imam svoju robu. Ove cene sam danas pricao sa nekoliko firmi sa kojima sam u kontaktu. Juce je islo 17.5+pdv, danas vec 17.6+pdv, traze firme i 18+pdv ali ne ide. Barze se pune, gde ce cena zavrsiti tesko je reci. Ako nepovoljno se bude odvijalo u okruzenju moguce je svasta, mozda i 20+pdv u junu, julu.
 
Nazad
Vrh