Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Jesenas je receno "kao kod drugih, ako prodas meni nemas lagera i troskova". Nemam volje da se "teram" ali nikad vise od mene zrna nece dobiti.
 
Zviznuo te za ceo pdv i jos 10% ce ti uzeti na troskove. Bolje da mu poklonis u dobrotvorne svrhe neka mu. Onu supu sto si napravio, samo ozidas stanice metar visine barem, masine na dvoriste po cenu da prezime pod vedrim nebom, ali da te ne 'ebu ovakvi.
 
Steta za masine a i za kukuruz! Po mene kraljem maja pocetkom juna cena min 20 din/kg..
Inace i ja sam danas krunio za kamion koji stize sledece nedelje.
Vqx9kO3.jpg
[/IMG]
 
Najviše što koči cijenu kukuruza je nizak dolar , pa iako je tamo preko bare cijena otišla malo gore naši izvoznici nemogu da ponude jer je cijena u dolarima . Inače zanimljivo će biti dalje , kažu da je vijest godine da , ko što znamo Brazil i Argentina snabdjevaju možda trećinu svijeta sa sojom pa i kukuruzom , a najviše ih muči prevoz koji im uzima mnogo para pa su skontali da im je jeftinije da kukuruz a pogotovo soju brodovima po zemaljskoj kugli transportuju spakovanu u obliku svinjskih polutki . Kažu da tamo farme svinja niču kao pečurke poslije kiše .
 
Ma mora kukuruz porasti kad prodje setva pa da je ne znam sta. Mora i nas uvoznicki lobi da zaradi masnu zaradu na stocarima.
 
Pitam pre dva dana mog skladistara posto kukuruz a on kaze za tebe 17.40 ja reko neka ga jos on kaze da nece biti bolje.
 
Nazad
Vrh