Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Problem je sto ja radim sve preko papira tj legalno i druga stvar kupujem dzakiranu robu, tako da i tu ima malo troska.
 
166 eur/t sa danasnjim srednjim kursom je 19.31din/kg bas momacki su Ti ovi nasi odkupljivaci prodali robu, a nama sad nude 15-16 dinara za kg, nisu ni oni toliko naivni da poklanjaju robu kako mi, obicni seljaci kad tad radimo za dzabe.......:sta:
a prevoz je za džabe i to nije bitna stavka u razlici cene?
 
Nikoli su fakturisali robu po 0.166 centi, po ovome prevoz je njegovo.......ako gresim slobodno me ispravi!

p.s. Vidim ja da ona davna novembarska klasa nista se nije promenila.....nikako da Te se setim,,,moraces sliku da posaljes :ppozdrav:
 
Cenovni rast žitarica u prethodne dve nedelje podstakao je prerađivačku tražnju da kupuje u strahu od daljeg rasta cena, ali i udaljio izvoznike od trgovanja zbog nezadovaljavajuće kalkulacije izvozne cene. Situacija u nedelji za nama se promenula. Naime, cene su upravo zbog prilagođavanja sa cenama u okruženju I odnosa izvoznika prema kupovini, počele da padaju I to je glavni razlog sve većeg pojavljivanja izvoznika na berzanskom tržištu. Upravo ova okolnost je je generisala vrlo veliku tržišnu aktivnost I najveći nedeljni promet .... E ovo je kljuc!!! Sta vam ovo govori?Sad smo dosli do uskladjivanja cena u okruzenju a dok je tamo bila cena dosta vislja kod nas je vestacki pravljena niza cena!Otkud sad toliko izvoznika na trzistu?Ako ljudi ne bi krunili i predavali svoje kolicine kukuruza iz podnih skladista,mini silosa i ambara jedno izvesno vreme,recimo 20-ak dana cena bi se vratila na staro ili barem priblizno,e sad...ko je cekao do sad verovatno mu ne gori sa parama pa moze da ceka,ali ima i onih koji moraju da prodaju i tako se ovi "trgovci" lepo omrse!
 
savato čitamo iste izvore pameti... i ja mislim da je igranka jer očigledno su svi potrčali da krune samo špartaju traktori
biću uporan dok ne budem mogao da potrošim sav svoj višak tako da ne predam ništa
a onda nek uzmu svoje berzanske indekse i i nek ih metnu u ...
 
Код мене у селу се протекле недеље крунило као и пред саму жетву, када је такође цена пала. Пред жетву ми је јасно зашто људи масовно круне али шта наведе људе да једни за другим круне сад, одмах после жетве, када би требало очекивати опоравак цене? Имам утисак да чим дође до малог пада цене људи се уплаше и почну да круне, па онда један за другим и ето огромне понуде и још већег пада цене. Неке и разумем, прошле године су у септембру продали за 12 дин/кг.
 
Kraj jula je nije april pa otud i ta bojaznost kod ljudi ,jer je cena dostigla neki svoj ovogodišnji maksimum a isti scenario imamo već par godina u nazad.
 
Nazad
Vrh