Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
@MarkoKg1982
Ne bojis se da ne daj boze dune jaci vetar i pola klipova ti zavrse na zemlji ?,kao prosle godine kod nas....
 
Niko nista. Tisina kukuruz izgleda spava njive prazne itd.

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Kako stvari stoje, moracu da kupim dzakove za silazu i u njih da prospem kukuruz i neka ceka bolju cenu. Vreme je ovih dana idealno da vlaga padne dovoljno da moze da se kombajnira i cuva.
 
Marko na otkupnom mestu sa kojima saradjujem kukuruz stoji na rizli napolje vec oko 8 dana a po krovom sve je ohoho puno. I nemaju mogucnost nigde da lageruju svi su puni dok Dunav ne profunkcioniše plovnim putem. Zbog toga je moje misljenje da ti skines kukuruz da ne bude da cena se ne mrda, a okiša se.
 
Moracu definitivno. Zato su mi i pale na pamet ove vrece za silazu. Jedna vreca od 500 din moze da smesti 3-4m3 kukuruza. Bolje da bude kukuruz u njima nego na betonu pokriven..bar mi tako logicki izgleda. Ako padne kisa, bice mi djavo kriv. Prodaja mi nije hitna. Sem par tona troskove da pokrijem.
 
Mi smo izručili na zemlju ispod šopre.Faliće mu đavo-bilo je pre nedelju dana 20% vlage,potrošiče se za par meseci.Čim Deca smognu vremena kruniće po malo i prodavati po 18-20 na džakove.
 
Nazad
Vrh