Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ne vidim sta je lose u terminskoj prodaji ?
Konacno da mi seljaci ne kukamo jel nam dosta ili nije, ovako bar znas na koju cenu da racunas. Nije to avans i na zeleno da ti zine ono na pare.
 
Imam ponudu za terminsku prodaju kukuruza za 16.2din sa 8%pdv-a.2016-te sam ga dao za 16,6 i ispalo je super. Nisam pametan sta da radim.
Nisam ni ja pametan pa sam nešto ugovorio po 14,95 i to jedva, već sutra dan bila cena manja... Ovo po meni ne treba propuštati pa makar jedan deo količine... Ko daje tu ponudu ako se sme znati?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ugovoriće se dosta kukuruza za terminsku prodaju. Kod nas je cena od pre neki dan 14 din + pdv a danas mislim da je 13.8 + pdv. Nešto sam ugovorio sa 10% pdv tojest za 15.40 din .
 
Ove godine jedino što ide u prilog kukuruzu je to što je manje zasejan nego prošle godine pa možda i bude dobra cena. Inače otkup pšenice kao stočne hrane po ceni od 10-12,5din ima mnogo da unakazi cenu kukuruza. Ta cena već najavljuje katastrofalnu cenu za kukuruz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada stigne berba ili vrsidba kukuruza videcete kako ce vam po tabeli skidati zaradu. Mislim svima koji su terminsku prodaju zakljucili. Ove godine nece kukuruz lako skidati zbog vlage a tabele su stravicne.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Samo što nama nikada nemože toliko da rodi, koliko oni mogu da "skinu", i opet po ušima, pa ko preživi, priča će.
 
Ove godine jedino što ide u prilog kukuruzu je to što je manje zasejan nego prošle godine pa možda i bude dobra cena. Inače otkup pšenice kao stočne hrane po ceni od 10-12,5din ima mnogo da unakazi cenu kukuruza. Ta cena već najavljuje katastrofalnu cenu za kukuruz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pametnije bi bilo da se odlucis sad, da li ce biti dobra cena ili katastrofalna.:osmeh: Procitaj jos jednom sta si napisao.
 
Mislim da nece ni vlage biti prevelike.
Elem vozam se ovih dana po ataru i gledam neke druge kulture, kad pre 2-3 dana pogledam jednu njivu kukuruza ono ljuska otvorena i klip se zuti, presao testastu fazu i ulazi u vostanu, posle par km vozanja opet vidim slicno...jako rano je izmetlicio pre mesec dana i ukapiram da godina rani i ako ostavim ovo sto imam da prodajem na par vreca necu lako rasprodati jer ce ubrzo doci novi, a zna se cim dodje do suncanja kukuruza tu prestaje kupovina nego ljudi naberu, osuncaju par dana i onda krune tako da sam na brzaka resio da prodam ovo sto imam.
 
Nazad
Vrh