Metode klanja ćuraka

V

Višnja

Guest
U ovom delu Foruma nisam našla opis kako najbezbednije zaklati ćurke bez podliva i preloma krila.
Našla sam neke tekstove sa džakom, kolicima i slično. Meni je to neprihvatljivo jer godinama radimo po istom sistemu.
Sve je brzo, čisto i efikasno!

Pre klanja pripremimo "našu oremu ":haha: koja se sastoji od metalne šipke, dve kuke za šušenje šunki (ili od armature) dve trake (napravljenje isecanjem gume od bickila)ili običan kanap, i dva stabla( imamo dve šljive razmak je oko 3.5m. od jedne do druge).

Krajeve metalne šipke postavimo između grana stabala ( kao kada želimo da tresemo tepih).

Na šipku postavimo 2 kuke za šunke. Ćurana kojeg želimo da zakoljemo, polako maženjem spustimo da prilegne. Već imamo napravljenje dve omče ( od gume ili kanapa) koje mu namaknemo na noge. Čurana podignemo, zakačimo omčama za kuke. Ćuran visi glavom okrenut na dole, malatara krilima, ali nema gde da udari jer su stabla dovoljno razmaknuta.
Brzim potezom oštrim nožem se odseca glava.
Ćuran još jdno vreme "mlatara" krilima, sva krv se iscedi, on je bez podliva, preloma, udaraca, blata na sebi, čist.

Možda neko ima i bolje rešenje, ali nama se ovakav način klanja ćuraka pokazao veoma efikasan!
 
to Visnja, extra tema..bas super...posebno za mene neiskusnog, posto prvi put cuvam curke, i samo jedna misao mi se neskida sa pameti, a to je kako cu ja ta stvorenja da pokoljem.... :riba:
 
Kada sam raspolozen, a to znaci da me ne boli noga onda supruga i ja koljemo tako sto ga strpamo u dzak od rib. brasna na kojem je na dnu rupa kroz koji mu izvucemo glavu. Onda kao sto gosp. Visnja kaze brzim rezantnim udarcem ostroga noza skracujem ga za glavu :haha:. Normalno on jadnicak pocne da skace u dzaku, zena pusti dzak, ja vicem na nesposobnu zenu i hvatam kraj dzaka da curan ne ispadne iz njega.:haha: Sve ostalo je lako. Supruga kada donosi vrelu vodu za surenje redovno i mene osuri zato sto sam malopre vikao na nju i spominjao joj blizu i dalju rodbinu u negativnom kontekstu. Potom ga lako ocupamo tako sto gledam da joj sto vise perja bacim na kosu. Normalno posle sloznoga klanja doticnoga curana ne govorimo dva dana, sto meni jako tesko pada.::namigivanje:: Normalno znate da se salim, zajedno kada ja mogu odradimo posao ili platim coveka koji ga vesa za noge i onda ih kolje.
 
Ma kofa od jupola je zakon ili ako su one pazinske curke od 25kg onda kolica a radi se o sledecem curku-curana poklopiti kantom ili kolicima tako da viri samo glava,nozem ili sekirom odseci glavu vrat se uvuce unutra i nema mesta da leprsa i polomi nesto od preostalih udova,jos mozete i sesti na sud kao dodatni teg,
 
Ma kofa od jupola je zakon ili ako su one pazinske curke od 25kg onda kolica a radi se o sledecem curku-curana poklopiti kantom ili kolicima tako da viri samo glava,nozem ili sekirom odseci glavu vrat se uvuce unutra i nema mesta da leprsa i polomi nesto od preostalih udova,jos mozete i sesti na sud kao dodatni teg,

Mislila sam da svi pišemo o hibridnim, tovnim, te sam o tim i pisala, druge nemam.
Da, kolica i mi koristimo, ali da prevezemo zaklanog ćurana sa "mesta zloćina":haha: do garaže dge radimo drugi deo posla.
I kantu od "Jupola" koristimo, ali za perje, pri čarupanju bacamo u kantu, i odmah nosimo u već pripremljenu iskopanu rupu u bašti i zatrpamo.

Godinama koljemo ćurke na način kako sam opisala u uvodnom postu. Uvek smo radili suprug i ja, kasnije i sin (onaj koji voli da radi, drugi se gade :haha:).

Naše pripreme teku na sledeći način: Dogovorimo se da to bude vikend.
Pripremimo sve ( gore opisano), u garažu postavimo kotlanku i kazan, postavimo dva velika stola, jedan je presvučen ultraplastom( slobodno radimo vodom u neograničenim količinama).
Potpalim vatru u kotlanku, mi pijemo kafu, zapalimo po koju, kada voda bude oko 80-85 stepeni, počnemo sa klanjem. Sve brzo ide, kao na traci.
Kada sredimo i očistimo ćurana/ćurku, imamo butan bocu i malo na brzinu plamenom pređemo po celoj ćurci, dobro isperemo, napravimo od kanapa omčice na batake i kačimo na eksere na gredu od garaže.
Obično prvu polvinu uradimo subotom, to je za prodaju,imamo manje posla jer sve što se proda prodaje se ucelo, drugi deo sutradan i to je za nas.E, tu je već više posla jer nas tranžiranje i pakovanje najviše zadrži.

Poslednjih godina( od kada mi se desilo opisano u temi "Ćurke prehladile), prvo klanje ide u zamrzivač, drugi deo na prodaju :haha:

Prošle godine nismo bili uigran tim( zbog poslovnih obaveza), kala mi je žena koja se, inače, bavi uslužnim klanjem pilića. Nas dve smo radile tri dana, i još me bole leđa od prošle godine koliko smo se umorile :haha:

Ove godine( zbog obaveza) će mi klati ljudi koji rade uslužno klanje pilića i ćuraka, radiće kod njih u klanici, ne znam kako će biti, plašim se da ne bude modrica i podliva, ali kako su mi uradili piliće, više sam nego zadovoljna.
Mi ćemo ih tranžirati!
Ako mi bude uspešno klanje ćuraka, a budem još ovde pisala, javiću rezultate.


Edit:
Piliće smo svake godine radili kod nas kući. Dođu sa "čarupaljkom" i opremom, za dva sata sve bude gotovo, ja samo isipram, razmeravam, kasnije pakujem naš deo.
Ove godine su nosili kod sebe kući. Skuplje je 5 dinara po komadu +prevoz, ali nemam perja, drobova, glava, krvi..
Ipak, kada su ih doneli, ja sam ih još jednom preprala, ali i nisam morala, zaista su bili maksimalno isprani, bila je voda sasvim čista.
 
sram Vas bilo sve ....prijavicu Vas drustvu za zastitu zivotinja za KRVOLOCAN odnos prema curecem bataku :haha::haha::haha:

@Rabadžija,
Kada se budeš obraćao Društvu za zaštitu životinja, navedi barem ispravne podatke i argumentuj, nije takav odnos prema bataku, belo meso (prsa) je u pitanju :cao:.

:haha:
 
Lepo se sedne na kolica i nema mrdanja.Ako je manji moze i po korpu umesto kolica.Ja ga ubacim u dzak,probusim cosak dzaka i tu mu provucem glavu , a otvor dzaka obmotam oko nogu,tako da vire i dobro zategnem.Dobro je da ne moze da mlati i polomi krila.Onda ide korpa ili kolica.Mozda je malo preuranjeno,ali vreme je da se priprema polako.
 
Ako moze jos jedan nacin, limena tabla se isece i savije u levak, bez vrha, zavare se stranice, i u to se lagano spusti curka sa glavom napred, a ostatak se zna, i nema lupanja, skakanja i podliva. Kad budem na placu slikacu, mozda nije najbolje, ali meni i babi ( gazdarici, hraniteljici i prodavacici curki ) vrsi posao
 
Ako moze jos jedan nacin, limena tabla se isece i savije u levak, bez vrha, zavare se stranice, i u to se lagano spusti curka sa glavom napred, a ostatak se zna, i nema lupanja, skakanja i podliva. Kad budem na placu slikacu, mozda nije najbolje, ali meni i babi ( gazdarici, hraniteljici i prodavacici curki ) vrsi posao

Video sam takve levke na NET-u. Voleo bih da znam tačne dimenzije takvih levaka pa da i ja napravim jedan, da se ne zezam oko ubacivanja ćurana u džak.
 
Pozdrav drugar, slikacu gotov proizvod, pa cu da okacim, a koristio sam tablu 120x240, malo viska vremena, makaze za lim, aparat za varenje i na kraju, obavezno, podvijanje krajeva, da se ne zakoljes ti a ne curan. Sad,napominjem, mozda nije najbolji nacin, ali meni itekako olaksava, buduci da baba uzme i po 10 komada, a bas za svakog da se drndam sa kolicima i glumim kauboja na rodeu :sjasi:, ne ide :haha:
 
sve to što radite je mlataranje

jedan moj prijatelj okači ćurke za noge da vise naglavačke,
posle par minuta njima se valjda slije krv u glavu i praktično se onesveste,niti mrdaju niti ispuštaju zvuke,
zatim joj recne vrat i pusti da krv polako iscuri,
posao prođa bez ijednog trzaja i stresa.
 
@ kloki. I jasam primenjivao taj sistem,otprilike dodje najlakse i najbezbolnije,cak sam hvatao i krv u kantu pa sam kasnije pravio mamac za soma od nje. Posle klanja~u ribolov na opustanje.:haha::ppozdrav:
 
ma da bre
vidim ljudi prave kojekakve limene šklopocije lipti krv ćurke se mlataraju
a ovo je kulturica a i za životinju nema stresa bar se nevidi i posao nikad čistiji.
 
Princip sa zvonom je jako slican , curka stoji naglavacke , nemoze da mlatara krilima da se-te povrede , nemoraju se kaciti jer se samo puste u zvono i kosta 20 e na vasaru u palanci
 
Nazad
Vrh