Modifikacija trobrazdnog IMT 757 pluga - paker valjak

Jugos je napisao(la):
To mora da je dosta peskovito zemljiste kad se tako dobro rasipa

i meni se tako cini,ne bi se ovo moje moglo bez dobrog mraza uraditi da ga j***s :zli: a ovde se rasiipa blago njima :cool:
 
Evo gotov je i drugi rotor za plug

b6skcl.jpg


6paww8.jpg


2djz39u.jpg
 
I kako to poravna zemlju?
Jel dovoljna ta opruga za pritiskanje?

Sviđa mi se jednostavno rešenje.
 
Mislim da mu je to za obrtanje rotora za 90 stepeni, tj. u transportni položaj. :sta:
 
branko idi na plug osnovna tema pa ces viditi kako ravna i sitni zemlju stvio sam par slika tamo dje sam sliko zemlju par krugova sam digo paker pa spustio dok zrenjaninac nepocne raditi pa i on ne postavi koju. :ppozdrav:
 
Video sam to. Lepo odrađen posao, i lepo radi paker valjak. ::svaka cast::
E sada je tu i faktor zemlje. Ako je teža neće sigurno tako lepo odraditi posao.
 
Ti šrafovi sa zavarenim maticama kada se odviju rotor može da kopira teren "da se ljulja" i izravnava se po oranju.Onaj drugi šraf je za rotiranje što kaže Branko.Sada je transportni položaj.Sve se pripremi za radni položaj sa dva prsta netrebaju dobra leđa.Akako radi netreba ni komentarisati nego samo napraviti i gas.Meni je ovo drugi za drugi plug.Kod mene je već namešteno 4kom plus moja dva za samo mesec dana od kada sam namestio prvi.To sve govori kako radi.Odlična stvar.
 
i ja se slazem super radi i kad spremas za njim traktor lakse vuce jer je vec zatvorena brazda i malo bude zbijenija zemlja.
branko u pravu si i ja sam o tome razmisljo sta ce se desiti ako npr.ores ugazenu kuruzovinu razmisljo sam i mislim da sam naso reesenje al vidicemo ako bude usovnog oranja probacu to da napravim zasad neka ide tako.
 
Kada smo probali prvi plug i rotor pustili smo ga na ugaženu i vlažnu njivu gde smo kosili posle kiše i kada uhvatimo trag točka počne da slalanina e tu dolazi ta opruga do izražaja.Te sante rotor razbije ali manje poravna ali kudi kamo ima razlike.U suncokretištu ako se lepo bude oralo verujem da se neće ni drljati ili setvospremirati već oma pustiti sejalicu da seje.Naj važnije je što sam primetio da rotor nema osovinu po sredini jer kad uleti u neku veću grudvu ona uleti u njega rotor je razbije , razvuče i poravna.Da ima tu osovinu mislim da bi ga gušilo to mi se dešavalo kod setvospremača kada je išao duboko.Nije moga da svari zemlju i onda se zaguši. :ppozdrav:
 
super rotor ja pito imt-fop da kupim rotor da namestim na plug istu spravu ali mi je bilo skupo da dam 100 eura samo za rotor ali imam vremena da ga namestim slicnog.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Da ima tu osovinu mislim da bi ga gušilo to mi se dešavalo kod setvospremača kada je išao duboko.Nije moga da svari zemlju i onda se zaguši. :ppozdrav:

Delimično tačno. Sve zavisi kakva je zemlja.

zzivica je napisao(la):
super rotor ja pito imt-fop da kupim rotor da namestim na plug istu spravu ali mi je bilo skupo da dam 100 eura samo za rotor ali imam vremena da ga namestim slicnog.

Ima ovde ko to pravi. ako si zainteresovan naći ću broj telefona.
 
e bio sam danas na otpadu u bogarasu kod sente i nasao super rotore radna tela su im jednakostranicni trouglovi poredjani po osovini f40 na razmak od 5cm tako da je svaki po malo zakrenut u odnosu na prethodni sirok je metar tezak oko 50 kila sto je veliki plus mislim da bi bilo ubica za iza pluga a ima i obicnih rotora od drljaca i spremaca sve ide na kilu
tamo je raj za nas ima za svakog po nesto raznih motora i delova od poljo masina odusevio sam se
 
Danas smo isprobali još jednu verziju paker valjka.

Preorali smo staro lucerište.
Evo jedan snimak i nekoliko slika.
[video=youtube_share;mFOiE0SAWHo]http://youtu.be/mFOiE0SAWHo [/video]

fotografija0134.jpg

fotografija0135.jpg


Izgled uzoranog zemljišta.
fotografija0133.jpg

Ako ovako bude izgledalo posle jesenjeg oranja, neće biti potrebe za zatvaranjem brazde.
 
svaka cast na ideji, ako stignem dati cu si truda da i tako nesto napravim nema sta odlicna stvar, samo je kod mene problem sto i nemam bas zemlju koja sa sipa kao kod vas ali biti ce koliko toliko bolje nego da je gola brazda....
 
Nazad
Vrh