Voćarska freza ''pipalica''

mića.019.srb

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
11
Lokacija
niš
kupio bih voćarsku frezu ''pipalicu'' za obradu oko stabala u voćnjaku. Zanimaju me iskustva i predlozi oko modela
 
cena je stvarno prava. Saznao sam da je do prosle godine prokupacka firma BRANEX uvozila freze iz Bugarske (Vidin) po pristupacnim cenama oko 1500 eura, dali ima neko iskustva kako su se pokazale u radu
 
Ove godine bio jedan na sajmu uvozi polovne pipalice ,ako nađem broj šaljem čini mi se da je tanjirača za rad u redu bila oko 1500 eura.
 
cena je stvarno prava. Saznao sam da je do prosle godine prokupacka firma BRANEX uvozila freze iz Bugarske (Vidin) po pristupacnim cenama oko 1500 eura, dali ima neko iskustva kako su se pokazale u radu
Daj nabaci neku sliku da vidimo kako izgleda ta bugarska, mnogo je jeftinija od ovih italijanskih
 
Nemoze to da bude profesionalni kvalitet za te pare za slicne pare moze da se nadje i nesto od ovih nasih proizvodjaca privatnih i bar je lakse oko garancije i rezervnih delova
:ppozdrav:
 
kupio bih voćarsku frezu ''pipalicu'' za obradu oko stabala u voćnjaku. Zanimaju me iskustva i predlozi oko modela
www.uzelagri.com inace to je turska firma nalaye se u carinskoj zoni u Novom Sadu ja sam od njih kupio pumpu za navodnjavanje na kardan 5 bari pritisak 36 kubika na sat takva nije bila ispod 1000 evra nigde a kod njih 200 evra i moram reci da sam zadovoljan a pipalice kada sam gledao pre 2 godine bile su cinimi se oko 1300 evra .
 
kontaktirao sam ''uzelagri'' cena freze je 1500 evra. Problem je sto se pomera samo 400mm bocno u odnosu na traktor, tako da za visnju ne odgovara, za vinograd je extra.
 
Bočne freze pipalice Calderoni, pogledaj na www.goldoni.rs . Postoji više modela od kojih neke imaju veći bočni pomak. Iskustva su dobra. Obrada je solidna ali je brzina kretanja relativno mala. Ako se ima vremena sve je to savršeno. Servis im je problematičan samo u smislu vremena dok ne dođe serviser. Ostalo je u redu a za cene pitaj.

Video sam takodje da i privatna firma iz Boljevca, koja je kupila tamošnji IMT pogon za proizvodnju takođe radi neke freze pipalice pa u duhu onoga "kupujmo domaće" vredi pogledati.
 
Poslednja izmena:
moje misljenje je da je bolje kupiti polovnu talijansku pipalicu,moze se naci za 2000 e,ja imam OMMAS pipalicu vec par godina i do sad se extra pokazala
 
Poznajem ga ja ,on pravi te masine za traktore i radi usluzno sa njima meni busio rupe za voce.
 
Kako su se pokazale ove njegove rukotvorine? Ja planiram sebi da kupim jednu ovakvu mašinu, talijanske su mnogo skupe. A ovo mi izgleda solidno urađeno.
 
Nisam video kako radi pa ne bi da te lazem,covek je ok mozes sa njime sve da se dogovoris verovatno bi ti dao da probas.Ako te zanima mogu da ti nabavim njegov telefon i posaljem.
 
Bio sam skoro kod tog čoveka ,prava majstorčina . I rekao bih dobar čovek . Jedino što je pipalica od 2000 eur-2500 eur.Možda se odlučim na neku majstoriju sam .
 
Nazad
Vrh