Savet oko kompa!

oldtimer

Član
Učlanjen(a)
16 Sep 2008
Poruka
2.430
Lokacija
Zrenjanin/Tomaševac
Imam problem s kompom.
Windows je star vec jace od godinu dana, i komp je vec dosta sporiji.U normalnim uslovima bi rusio sistem, ali sad imam mnogo stvari u kompu koje, da bi opet napravio onako kakoo mi treba, oduzelo bi mi celu zimu(mislim na sajtove, programe, neke playliste za iPod, igrice........)

Uglavnm koristeci standardne programe- System Mechanic, registry mechanic....... ne mogu da se oslobodim djubreta.Recimo sistemska particija :C ima 10 gb.Komp pokazuje slobodno 2gb, ali kad saberem sve na toj particiji, to je oko 5,5gb, plus ona 2 to je 7.5 gb, i dolazimo do 2,5 gb djubreta, ili cega vec.
Imate li predlog kako da se toga resim
 
Sledeći programi će rešiti problem.

Spybot
HJTInstall
CWShredder

Ovo će rešiti problem, međutim ako je nešto od toga što želiš sačuvati zaraženo, takođe će biti obrisano. Zato pažljivo.
 
@novi gubitak vremena i zivaca :nono: kad mi donesu komp HD prebacim kodsebe povadim ono sto vlasnik smatra vaznim format,particionisanje 10G SYS +ostalo po potrebi instalacija i podesavanje pendzera u donetoj masini,opet kod sebe arhiviram SYS . Sledeci put dodju samo sa HD i dok popijemo kavu imaju sveze pendzere :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Probaj ovako: Pospremanje diska/vise opcija/oporavak sistema/pospremi i trebao bi da dobijes tih 2.5G ponovo kao slobodne.
Samo je to kod tebe na engleskom ali ces se valjda snaci.
 
Pa znam ja da je najkvalitetnija varijanta otići kod nekoga i dati da on to sredi, ali da bi to neko tako kvalitetnoodradio, moraš ili biti dobar jako sa njime ili da se plati. Ova varijanta koju sam ja predložio je za one koji žele sami da rešavaju problem.

Za gubljenje živaca si u pravu, zato meni drugi sređuju takve stvari tipa dizanje sistema. :cao:
 
Hvala na savetima!
U principu je uspelo, oslobodio sam oko 1.5 gb, a s ovim jednim sto je manjak, mogu nekako da zivim!
@Novii, i ovi programi su korisni.Sinoc sam ih koristio kad sam dosao iz grada.Nisam bas siguran sta sam radio :ppozdrav: :D , ali vidim da su procesi dosta redukovani-sa 40, na 23!

Hvala jos jednom na savetima, sad sam miran s kompom jos sigurno mesec, dva!!!!!
 
Opet ja!
Nasao sam na nekom ruskom torrentu program, zove se AVTOKATALOG....Uglavnom ima obradjeno preko 500 modela traktora, medju njima i MTZ, sto mi je najvise trebalo....
To su ustvari radionicka uputstva.Za svaki model imate animacije kako se koji deo demontira, kojim redosledom, koji alat treba, zazori, sile stezanja, ma sve.....
Ali.......
Instalacija je na ruskom, sto samo po sebi nije problem, vec moj komp sva ta slova prikazuje kao znak pitanja!
Zna li neko kako to da promenim?
 
Control panel/jezicka podesavanja/dodaj--rusian i sve prihvatas i pozatvaras
 
ej tajmer, na sistemskoj particiji uvek treba da ti je slobodno 20% memorije za virtuelni keš. nemoj da trpaš previše u tu particiju.nema veye kol'ko rama imaš, 20% od c diska ne diraj.
 
Imam ja u wordu tekst o sitnim stelovanjima registrija, jos nekid delova windowsa da bi windows radio brze.Ako nekom treba nek mise javi .Jedno je sigurno redovno brisi Temp folder u Documents and Setings koji postaje vidljiv samo u Total commanderu kad mu ukljucis opciju da prikaze skrivene fajlove .Tu moze da bude i preko 10 Gb djubreta
 
Jedno pitanje.Imam numeričku tastaturu na laptopu kako da dobijem ovaj znak @
 
Neće .Tako mi radi na kompu a ovde nemogu da pronadjem.Evo ga držim ctrl i na slovo V dobijem @
 
Nazad
Vrh