Savet oko kompa!

Hteo bih da dovedem mrežni kabel od adsl modema koji stoji u sobi u potkrovlju, do druge prostorije u prizemlju da na televizor kod roditelja namestim android box. Problem je što bih morao da kabel izvučem prvo na tavan, pa preko tavana skroz na suprotnu stranu kuće napolje na spoljni zid i onda da izbušim zid i kroz tu rupu provučem kabel u sobu. Tu bi bilo baš dosta metara kabla, pa me zanima koliko metara sme da bude taj mrežni kabel? Možda bih istovremeno razvukao još jedan kabel da i u drugoj sobi u prizemlju namestim jedan stari komp, jer na adsl modemu imam 4 mesta za mrežni kabel pa šteta je da ne iskoristim to kad mi već taj stari komp kupi prašinu.
 
Utp kabal cat5 ide do 100m bez gubitaka.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sa slabijim punjačem laptop radi bez baterije .Kako stavim bateriju ,počne da puni ali se kontrolna lampica na punjačuse počne gasiti i prestaje svaka funkcija punjača .Ako izvadim bateriju laptop se odmah ugasi.
 
Nema dovoljno ampera za rad i za punjenje u isto vreme.

Ugasi laptop i ostavi ga na punjacu da se malo napuni, kako se napuni smanjice se potrosnja struje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I meni je potreban savet za lap-top pa da pokusam ovde .

Naime u pitanju je Fujitsu , tj njegov punjac .

Star je 10-tak god i kako je vremenom baterija propala non-stop je na punjacu . Pre izvesnog vremena mi je majstor menjao kabal

od punjaca jer je on vremenom od savijanja poceo da prekida . ( to me kostalo 700 din )

Sada je punjac poceo nenormalno da se greje i u jednom momentu prestao da radi . Majstor rece da je neki elektrolit u pitanju (ako sam dobro zapamtio )

i da ce pokusati da ga nadje . Razmisljam da li se uopste isplati ulagati u tako nesto kada na trzistu ima ovakvih univerzalnih punjaca .











Cena mi odgovara ali me zanima hoce li raditi na mom uredjaju i na sta i na koje karakteristike da obratim paznju kad biram punjac ?

p.s na ovoj drugoj slici pri dnu pominju fujitsu
 
Poslednja izmena:
У једној реченици никако не може да стоји: јефтино и квалитетно.Између јефтиног и квалитетног нема знака једнакости поготово када су у питању извори напајања за лаптоп уређаје.Реч може има оправдање само када у тренутку нема друге опције и важи само за дати моменат.Дугорочно купују се само поуздани оригинални или заменски извори напајања што за универзалне ,поготово јефтине варијанте, изворе напајања не важи.
Друга ствар због које не препоручујем ово чудо које ти се нуди је неодговарајући спољни и унутрашњи пречник мушког конектора у односу на конектор лаптопа.Та веза м о р а бити добра без зазора.

Батрија је само резервни струјно напонски погон и има свој век трајања.Како му се смањује капацитет тако почиње да троши више струје јер стално даје сигнал склопу за пуњење батерије да је празан.Последица је повећано грејање пуњача. Слободно извади батерију и нека ти уређај остане напуњачу.
Пробај да ревитализујеш батерију тако што ћеш је умотати у крпу и ставити ТАЧНО 12 сати у замрзивач.Након 12 сати извади батерију из замрзивача и уложи је на место.Претходно искључи уређај из струје и када се батерија уложи на место прикачи се напајање и остави да се батерија пуни.После 1 сат укључи -стартуј лаптоп и погледај иконицу индикатора пуњења и настави пуњење све док иконица индикатора пуњења не покаже да је батерија пуна.Тада извади конектор пуњача из лаптопа и ради нешто све док ти се батерија скоро не испразни.Забележи то време ,оно је важно.Ако држи капацитет пола сата и више на коњу си.
Само да напоменем да је утврђено да неисправна батерија годишње може да потроши месечни рачун за струју једног домаћинства..

За твој лаптоп купи 90 ватно напајање.Одговара и Тошиба и стари модели Ленова 19 волти,бар 4,2 ампера.Кад купујеш напајање обавезно носиш лаптоп и пробаш на лицу места.Боц и или ради или нешто није у реду или са самим лаптопом или са понуђеним моделом пуњача.Гаранција за ново је 2 године и обавезно тражи рачун.Рачун фотокопирај јер бледи.а требаће ти у случају рекламације.
 
Hvala Deda Lala
user-offline.png


poslusacu i potrazicu punjac sa karakteristikama kako ste vi opisali .

Ovo sa baterijom nesto i ne verujem da ce da uspe ali probacu i to ( ne moze da skodi )
 
Zato sam ja za komp uzeo seasonic napajanje i zavrsio pricu verovatno dok sam ziv

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Malo sam prooguglao da vidim o cemu se radi . . .

verujem da je ovo dobra stvar ali ne znam koliko je funkcionalno , cini mi se da gabaritno u kominaciji sa lap topom ili mozda gresim :sta:
 
To su napajanja pretezno za desktop racunare.Mislim da imaju i adapter za laptop ali znaj da su skupi, kvalitet se placa.
 
Seasonic radi napajanja za obicna kucista, ali je vrh, napajanja testira 5 god konstantno pod opterecenjem, (toliko i garanciju daju)i sto je naj bitnije radi od 100-240V tako da oscilacije na mrezi ne doticu komp i ima pravih 50A na 12v .Jednom recju ZLO :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Do skoro je kamera na laptopu radila , uglavnom sam je koristio preko aplikacije vajber ,
a od danas se na mestu gde bi trebala da se vidi slika pojavljuje samo crn pravougaonik .
Ako moze neko da me uputi kako da proverim u cemu je stvar , da li je kamera crkla
ili je nesto drugo po sredi .
 
Idi u device menager i proveri vidi li kameru u opste.Ako je nema izlistano preskeniraj hardware changes , ako se pojavi kao unknown device instaliraj driver.

Ako se ne pojavi riknula

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala majstore ,

poslusao savet , malo pogledao tutorijale kao se to radi i instalirao drajver .

Sada sve zgleda lako a mislio sam da je shpansko selo .

Jedino me buni sta se desilo i kako je mogao da se sam deinstalira stari drajver

ali najvaznije je da sada radiii .

PozZz
 
Koristim Mozillu Firefox za pregled interneta, i obično držim više otvorenih tabova (10-20), što od stranica koje pratim svaki dan, što od stranica na kojima sam našao nešto interesantno a nisam stigao da do kraja pročirtam, pogledam i sl. I sve češće mi se javlja problem da se klikom na određeni tab on otvori u novom prozoru. Sad, to nije samo po sebi problem jer ga ja mogu pročitati i u tom drugom prozoru, ali ga više nemam u ovom prvom prozoru (sa onih 10-20 tabova) pa kad sledeći put hoću da pogledam ponovo stranicu sa tog taba moram da je ili guglam ili da je tražim u bookmarksima. Da li postoji mogućnost da kad mi se neki tab otvori u novom prozoru da ga nekako vratim u onaj iz kog je prešao u taj novi?
 
Nazad
Vrh