Savet oko kompa!

Imam problem sa kompom. Normalno je radio,ali sam ga restartovao iz menija ono po PSu. Kad se palio ponudi mi opciju. Lanc startap ripeir Ili start vinvovs normali,kad idem na prvu opciju krene ocitavanje vindovs loading fajls i dodje do 30-40%,pa kaze da imam problem sa cd citacem(kog nemam) ili sa nekim usb portom da je nesto prikaceno ili raskaceno(a nista vazno za njegov rad mi nije na USBu). Druga opcija kad idem start normali ocitava na celom ekranu samo dole ono "trcece" i ispod pise majkrosoft korporejsn. Posle toga ekran pocrni i ostane skroz crn...
 
Ponovo restartuj i idi na drugu opciju bez obzira sto je ekran i posle crn, mozes da ga koristis. Cera kaze da windows nije ispravan i da treba uraditi novi.
 
Može samo nije to to ostaje ti gomila sistemskih fajlova(od starog sistema) koje ničemu više ne služe a zauzimaće ti mesto.Najbolje uradi bekap na drugu particiju(ako imaš isparcelisan disk ili na neki prenosivi) i isformatiraj i podigni nov sistem na potpuno čistu particiju.
 
Imam podataka na C particiji. Ne znam jel za 7 moze kao za XP da se reinstalira hez formatiranja particije...


ako je osmica može bez problema, a kasnije možeš obrisati sve foldere (mape) koje ne koristiš (stari program files, mapu windows.old itd.) a koje su stare vidiš prema datumu kreiranja, jedino što moraš nanovo instalirati sve ostale programe.

Pogledaj si ovaj video i bit će ti sve jasno kako što napraviti.

 
Opcija instaliranja novog windowsa pored starog, je gubljenje vremena, pošto je kod tebe verovatno neki malware ili virus,onesposobio Windows,pa kad instaliraš drugi,ovi fajlovi će se iz starog windowsa preći na novi i opet ti praviti pizdarije.Prema tome ako imaš opciju safe mode (to je podizanje sistema bez ikakvih drajvera i sistemski programa osim explorera) i u njemu prebaciš podatke iz C na D ili skini hard pa ga prikači na neki drugi komp da skineš podatke.I onda samo Format C
 
Može nije da ne može ali ostaju ključevi u bazi registry(start u run kucaj regedit i izbaciće ti prozor registry editor,BAZA) i svi programi prilikom instalacije prolaze kroz tu bazu to što si pobrisao windows old folder ne znači ništa

ovo se odnosilo na mbrankov post
 
Imam W7 na C particiji,takodje tu imam nekih stvari tipa prezentacije,slike...sto mi treba,a imam i D particiju. Jel ima nade da to sam odradim ili mora kod majstora?
 
North ARMY da si u okolii NS ja bi ti to odradio. :cao: reinstalacija sistema bez formatiranja C:\ particije ti nista ne znaci! kao i da nisi reinstalirao sistem!. Znaci moras obavezno format da uradis! Sto se tice podataka, reci toj osobi koja ti bude radila da koristi LIVE CD (ima ih dosta) pa nek ti prvo sacuva podatke pa onda format-reinstall, pa drajveri, programi i razna podesavanja! :ppozdrav:
 
Može nije da ne može ali ostaju ključevi u bazi registry(start u run kucaj regedit i izbaciće ti prozor registry editor,BAZA) i svi programi prilikom instalacije prolaze kroz tu bazu to što si pobrisao windows old folder ne znači ništa

ovo se odnosilo na mbrankov post

Zadnji sam radio prije nekih desetak dana (nisam mogao spojiti dva PC-a crosslink kabelom jer su neke sistemske datoteke bile oštečene) i zbog nekih problema sam morao čačkati po registriju nijedan ključ od starih programa nije ostao (sve je provjereno s glary utilities programom). Osmica snima kompletno nove windowse i nijedan stari ključ ili bilo što drugo u njoj nema što je bilo na staroj instalaciji.

Ovaj problem koji sam ja imao je nastao zbog toga jer sam prilikom reinstalacije mijenjao korisničko ime pa nisam bio "vlasnik" mapa nastalih prije toga i na njima sam imao ograničene mogučnosti.

NA ako sam te dobro razumio ti nemaš nijedan optički pogon (cd ili dvd) na pc-u? Ako sam te krivo razumio skini si kod nekog Windows XP portable http://torrent.isohunt.to/download....hash=47375df8dc2deb088d191479600ff4638857b6ae koji se podižu direktno s CD-a i u njima si preseliš podatke. Ja to inače radim s nekom od linux distribucija jer one podržavaju dizanje sistema s USB-a.

slobodan_ns

tvoja tvrdnja definitivno nije točna, barem što se tiče novijih verzija windowsa. Do prije sedam godina sam radio u jednoj državnoj ustanovi između ostalog i na spašavanju podataka sa oštečenih sistema samo sam ja večinom koristio live verzije linuksa u početku je to bio knopix (koji je bio prva live distribucija) a kasnije na ubuntu. Jedini problem kod sveg tog spašavanja je što se potroši više vremena nego da se iznova instalira. Najgori slučaj sam imao kada je tip instalirao neki mallware (ne sjećam se točno imena) gdje ulaskom u windowse se automatski pokretao kao fol neki antivirus koji pronađe brdo virusa i za njihovo brisanje traži da ga kupiš. u samom sistemu nije bilo ni my computer-a ni control panela, task menager je bio blokiran a on je pokretao neki svoj, nije dozvoljavao instalaciju nijednog novog programa itd. nakon cca sedam sati čačkanja očistio sam ga i taj pc je radio sa tim istim windowsima dok nije otpisan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Slobo iz kog kukuruza ti ispadas? :osmeh:
U NSu sam ovih dana,a i malo cesce.

- - - - - - - - - -

Mbranko hvala ti puno na pomoci ali sve je uzalud,jer u stanu od tehnike imam samo taj laptop koji nije bas u funkciji. Ili cu ga odneti kod nekog majstora ili ce stici stari od kuce uctoku nedelje,a ovaj ce brat da popravlja.
P.S. Tebe cuvam za temu el.instakacina da te tamo udavim sa pitanjima. :osmeh:
 
Nazad
Vrh