Savet oko kompa!

Quercus ko se razume zna ko je u pravu, necemo se vise nastavljati tema odlazi u :off_topic: kao sto sam rekao u predhodnom postu.
 
Drži se ti zakona ko pijan plota i ne sikiraj se.Moje je stanovište da od njih treba krasti jer do sada niko nije kažnjen.Nek se jave ljudi koji su legalno kupili operativni sistem aj da vidimo koliko ih ima sada na ovom forumu.Pri tome ne mislim kupiš računar sa win-7 sa onom osnovnom verzijom bez ofisa i bilo čega ona jeste besplatna,pa posle skidaju sve zive programe.Mene interesuje ultimate i ove verzije koje nisu besplatne a svi ih imaju.Ko je kupio xp sp3?Ko je ikada platio 100 dolara operativni sistem sem ljudi kojima treba za firmu. Evo nekih cena pa recite šta mislite o tome?Da dodam još pre par dana pitam drugara policajca da mi se raspita u vezi pozajmice komšijinog wifi-ja.Šta kaže slovo zakona.Bilo me strah da me neko ne tuži jer sam sve modeme otključao koji su u mojoj blizini čak i internet provajdera koji prodaje bežični net.Dobio sam odgovor da toga u zakonu nema i rekao mi je da samo ne napravim neku štetu nekom jer ako nekog oštetim tada se stvaraju uslovi za privatnu prijavu.Imajući u vidu da nikoga nemogu da oštetim i da je cena mesečne pretplate mala pa se nikom neće isplatiti da te tuži.Znači zakon kaze pozajmi nije nikakav problem samo nemoj nešto da polomiš.Tako je i sa softverom ja mogu da ga koristim ali nesmem tj zabranjena je dalja distribucija.Toliko o nelegalnom softveru.

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-8.1/productID.288401200

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Windows-8.1-Pro/productID.288401500





 
Poslednja izmena:
"Moje je stanovište da od njih treba krasti jer do sada niko nije kažnjen".

Sve je rečeno,nemam šta da dodam.


- - - - - - - - - -

[TABLE="class: tablemain, width: 1025"]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 1017"]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 679"]
[TR]
[TD][h=1]WhatsApp od sada i preko računara[/h][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: katalog_h"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 1017"]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 679"]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 673"]
[TR]
[TD="class: row5xb_a"][/TD]
[TD="class: row5xb_b, width: 140, align: right"][/TD]
[TD="class: row5xb_b, width: 120, align: right"][/TD]
[TD="class: row5xb_b, width: 110, align: right"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: katalog_h"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: videokat"]

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: p"]
1421884882whatsapp.jpg
Ukoliko ste vi jedan od 600 miliona korisnika aplikacije WhatsApp, sigurno će vas obradovati ova vest.

Aplikacija WhatsApp od sada je dostupna i na desktop računarima, a za sada je korišćenje ove aplikacije moguće samo putem Google Chrome-a.



Da bi ste koristili WhatsApp morate da skenirate određeni QR kod pomoću iste aplikacije na vašem telefonu. Ovo je obavezno jer WhatsApp pre koristi vaš broj telefona i sms za verifikaciju nego korisičko ime i šifru.

Ovo za sada radi na android i windows telefonima i blekberiju, dok su za sada korisnici iOS-a izostavljeni.

Zanimljivo je da bez veze sa telefonom, vaš desktop WhatsApp ne može da radi, što znači da ukoliko vam se ugasi telefon zbog prazne baterije, gubite WhatsApp konekciju na kompjuteru.

QR kod možete preuzeti na adresi web.whatsapp.com. (Economy.rs, 22. januar 2015.)

[/TD]
[/TR]
[TR]
[/TR]
[/TABLE]

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Moje je stanovište da od njih treba krasti jer do sada niko nije kažnjen.


Zanimljiv način razmišljanja, ali bilo kakva dalja promocija piraterije i preporuke da se koriste ukradene stvari će za rezultat imati isključenje sa foruma.

Tema je i dalje otvorena za normalne savete oko kompjutera.
 
Novill apsolutno se slažem sa vama zato sam da bih izbegao takve stvari prešao na linux.Inače sam ranije bukvalno bio primoran kao i većina korisnika.Ja sam samo rekao istinu ma koliko ona bila tužna i neprijatna kao takva.Moja je preporuka svim ljudima koji imaju problem sa operativnim sistemom da polako pređu na open source.
[h=1][/h]
 
[TABLE="class: tablemain, width: 1025"]
[TR]
[TD][h=1]Stigla je prva beta verzija Kim DotCom-ovog MegaChat-a[/h][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: katalog_h"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 1017"]
[TR]
[TD][TABLE="class: tablemain, width: 678"]
[TR]
[TD]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: katalog_h"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: videokat"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: p"]
1422045828megachat-skype.jpg
Krajem prošlog meseca (decembar 2014. godine) pisali smo Kim Dotcomovom novom MEGA projektu – MegaChatu. Tada je sve još bilo samo u najavnoj fazi i isti se nije mogao i isprobati. Ipak, MegaChat nam je stigao u kao prva javna beta verzija i dostupan je svima s MEGA računom.

Podsetimo ukratko da je reč o servisu koji omogućava razmenu kriptovanih poruka i obavljanje kriptovanih video poziva direktno iz web pregledača.

Zahvaljujući enkripciji MegaChat bi trebao predstavljati sigurno okruženje za komunikaciju koju neće moći da presreću i nadgledaju raznorazne američke bezbedonosne agencije.



Budući da je ovo tek prva javna beta, grešaka ima i biće ih još neko vreme. Trenutno pisana komunikacija – Chat nije aktivna, ali video pozivi jesu. Kod potonjih se povremeno javljaju greške poput nedobijanja obaveštenja o dolaznom pozivu. No, kada video chat jednom proradi kvalitet zvuka i videa je uporediv sa onom putem Skype-a.

Prema Kim Dotcomovim podacima, za prvih par sati dostupnosti, obavljeno je pola miliona poziva. Takođe navodi da MEGA servis trenutno ima 15 miliona korisnika širom sveta, te ujedno i predviđa da bi zbog MegaChata broj korisnika do kraja 2015. godine mogao premašiti brojku od 100 miliona.

Ako kojim slučajem naletite na kakav bug ne zadržavajte ga za sebe već ga slobodno prijavite Kim Dotcomu, jer nakon što isti bude ispravljen uslediće nagrada. Kakva još nije poznato, ali najverovatnije u vidu dodatnog besplatnog prostora na MEGA servisu.


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Da li bi neko mogao da preporuci neki program(free) za podesavanje bezicnog interneta? Na krovu je bela duguljasta antena, a u tavanu ovaj planetov ruter, wap 4033. Evo slika
 
Pa da moze preko browsera da se udje i podesi bazna stanica, treba da menjam provajdera :sta: neko kaze da se to resava podesavanjem mrezne, a meni se cini da su nesto instalirali kad su bili davno, na stari komp, onaj sto je trenutno u kvaru.
 
Probaj sledeće kombinacije:
192.168. uvek na početku,a ostalo probaj:
0.1
0.10
0.100
1.0
1.1
1.10
1.100
10.0
10.1
10.10
10.100
100.0
100.1
100.10
100.100

Komp ti nije fizički povezan sa ruterom?
 
Nemoj da isprobavas nego: start-run pa ukucas cmd i onda kad se otvori prozor ukucas ipconfig. Tu vidi adresu Default gateway-a. To unesi u browser.
 
Meni kod adrese default gateway ne stoji nista, dve tacke i prazno. Takodje nisam uspeo da pristupim ni na jedan od onih brojeva gore. Da nije nesto od drugih podesavanja, mrezna mozda:sta:

Spojen je komp sa ruterom sa onim utp kablom, samo je ruter na tavanu, tako su postavili ti serviseri kad su dosli, iz bele antene ide neki crni kabal u ruter, dalje iz rutera utp kabal u komp, i morao sam da pruzim kabal sa strujom na tavan da ukljucim ruter.

Kako idu podesavanja mrezne, oni brojevi?
 
Ako imaš više mrežnih uređaja onda skroluj podatke iz command prompt-a i trebalo bi da počinje nešto kao "realtek..." e u tom odeljku ćeš videti njegov gateway i taj iskoristi
 
Nazad
Vrh