Savet oko kompa!

esmhqh.jpg
[/IMG]
1yl7uo.jpg
[/IMG
Dosao sam iz sela konacno bio tamo 2 nedelje imali puno posla,konacno da se malo odmorim i da zaigram novu igricu na pc,far cry new dawn,moja grafa od 1gb hd 7800 gura ovu igru nije neki fps ali moze se igrati,kad je igram veci fps negde oko 30fpsa
 
35-40 fps je minimum minimuma,sve ispod toga nije igrivo uopste,ovo je neko kao pravilo po pitanju FPS igrica.A tebi average fps 23 lol,mogu da zamislim kako igras igru na tim frejmovima,oci ces da pokvaris tako.Uopste ne razumem takve ljude,vide da komp ne moze da gura odredjenu igru a oni i dalje hoce da igraju na ultra podesavanjima lol,koliko decurlije samo se zali po u tubu kako ne mogu igrati odredjene igre a pametne glave drze rezoluciju iznad 1500,nzm sta reci uopste....First person shooter igre zahtevaju brzu akciju i smooth gameplay,sa 20 fps ti nemas mogucnost za nista od toga.Smanji tu rezoluciju na 800x600 ili 800x900 ,koji god da je minimum a da ti igra i dalje otvorena preko celog ekrana,takodje smanji sva podesavanja na minimum,tebi fali graficka bar od 250 eura da igras na ultra.
 
Sta god igrivo je ali cu sledece nedelje nadograditi pc,a grafiku ce mi dati brat od 4gb, kad bude ova crkla skroz,da smanjim rezoluciju necu mutno i zrnato jedva da vidim detalje a na daleko ne mogu ni videti,moj brat je na ovoj grafici tero na ultra i ostale zahtevne igrice sl kao far cry,ovaj komp je kupljen 2012 godine u oktobru platiliga 97k dinara,sve igrice koje su 2013 i dalje picilo na maximum fps je bio 144,gta v 120fps na maximum,kamioni 2 american,sve na ultra
 
Da li znate kakav program, sajt, test sliku... za testiranje tft monitora. Da bi se lakše uočio kvalitet panela, prisustvo mrtvih pixela, probijanje pozadinskog svetla i slične anomalije. Kupio sam neki IPS monitor, a do sad sam imao stari crt (sa katodnom cevi) monitor, pa ni ne znam kako da istestiram novi monitor...
 
Pozdrav svima imam problem sa kompjuterom, zakucao je u toku rada(igrao sam igricu) i sada se pokrene jedino u safe modu. Odakle da tražim kvar. Evo par slika ekrana.
IMG-20190427-142844.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20190427-135256.jpg
[/URL][/IMG]

----------------------------------------
Probaću nešto da uradim ali verovatno ne gine nova matična ploča i grafika, ova konfiguracija služi od 2011 i odavno je zastarela. Hvala miksan.
 
Poslednja izmena:
Graficka karta je zavrsila svoje. Pozajmi neku drugu AMD Radeon pa probaj da budes siguran. Nece da radi osim u safe modu jer puca drajver za graficku, mozes da podignes safe mod i deinstaliras drajver, pa ce pokretati windows normalno.

Ako je to Intel G31 ploca sa Socket 775, trebalo bi da ima integrisanu grafiku?
 
Graficka karta je zavrsila svoje. Pozajmi neku drugu AMD Radeon pa probaj da budes siguran. Nece da radi osim u safe modu jer puca drajver za graficku, mozes da podignes safe mod i deinstaliras drajver, pa ce pokretati windows normalno.

Ako je to Intel G31 ploca sa Socket 775, trebalo bi da ima integrisanu grafiku?
Ploča je G31M-S2C,i ja sam posumnjao na g. karticu (ATI Radeon HD4550) verovatno je odsvirala svoje. Sad ću posle praznika da jurim neku polovnu matičnu ploču i grafiku, kompjuter ima osnovne funkcije povezuje se na internet što mi je najvažnije. Hvala na savetima.
 
Pitanje ?
Desni punjač od laptopa mi je prestao sa punjenjem .Da li mogu da koristim levi umesto njega ?

 
Hvala komšija..

- - - - - - - - - -

Još jedno pitanje ,šta ima u ovom delu ,da li je neki osigurač ...?

 
Nije to osigurac , nesto tipa kao prigusnica.

Izoluje el magnetne smetnje i sumove koji se indukuju u samom kablu ili punjacu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh