Savet oko kompa!

@Sumadinac-Gruzanin

U tome i jeste caka, nema više u mozilli (verzija 59.0.1) Bookmark manager i onda Export bookmarks. Ne postoji, sad sve ide preko neke sinhronizacije... Da ima lako bi bilo, tako sam do sad radio godinama sa Operom. Ovo dalje što si pisao o Win 10, računaj da sam ja nivo početnika bez znanja engleskog i da mi je ovako kako si mi napisao teško upotrebljivo... U svakom slučaju hvala! :ppozdrav:

@ KishRobert

Sad koristim jednu lozinku, ali ranije nisam...
 
Radi! Bravo!

Nisam uopšte to video pre. Samo izgleda da bez reinstala windowsa neću ništa napraviti. A i red je posle dve godine, ko zna kakvog se sve đubreta skupilo tu...

Hvala! :ppozdrav:
 
Inace, problem koji imas je napravio neki "virus" koji verovatno pokusava da prikazuje reklame ili da te vodi na razlicite sajtove sumnjivog morala. Instaliraju se na dva nacina: kao plugin u mozili ili u windows pa ih mozila povuce kada je instaliras (zato ne moze da se ukloni). Moze da se ocisti, ali nazalost nema univerzalnog leka, vec mora da se trazi po sistemu i rucno obrise.
 
Nije mi jasno,moj brat je kupio komjuter od 120k,procesor i5 najnovije generacije sa 6 jezgri,grafika 4gb geoforce gt-1050TI i ram ddr4,igrice lose rade,far cry 5 radi samo na sredini grafe,need for speed uzasno koci,call of duty najnoviji ne moze da radi na maksimum,a jos cudnije je poceli su da se pojavljuju bagovi u sistemu,kupljeno u emiju
 
Nek postavi power plan na high performance, možda mu je postavljeno na battery saver.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Za 120k ,ja ne vidim sta tu trazi ta grafika i cpu,jedino ako nije dao na kuciste gomilu novca ,mozda neko custom vodeno hladjenje i overkill memorija.Trenutno medju procesorima ,intell nije prvi nego amd ,sa njixovim Ryzen-om,daleko bolji izbor pri kupovini.Takodje nadam se da za tu cenu je u pitanju sklopljena configuracija,a ne gotova iz njixove ponude,jer to je sve ubi boze u smislu ulozeno-dobijeno.
Ja nzm sta je generalno problem sa kompom,ali za cod ww2 ,na full settings mu treba bar 1060 i takodje bolji cpu.
Nisi napisao koliko gb rama ima,a i ne moras,ako je 16gb i vise ,ok je ,sve ispod toga za te igrice ,max settings,nema sanse.
Ako je on instalirao windows ,mozda ima nekih problema,virusa .....
Takodje ja nzm zasto ljudi trce da koriste sto pre poslednje windows verzije...to nije kao kod traktora,novo je dobro...Uvek su full bagova,stalno nekih update ,koristi win7 i amin.Win 10 ce biti dobar ,za jedno 2 godine.
 
Klikneš na start i na tastaturi kucaš power plan i izabereš "Choose a power plan".

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Ram 16 gb ddr4 i konfiguracija je pojedinacna,kupljeno zasebno,kuciste je kostalo negde oko 4k dinara,ja imam gotovu konfiguraciju komp je iz 2012 godine, ovakav problem nije imao sve je bilo savrseno,na pocetku sistem je radio kako treba ali sada pojavljuju se bagovi,baguje start meni,u emiju su mu rekli da je i5 najnoviji iste jacine kao i7 najnoviji,on se izgleda dobro z.je.o
 
Nije mi jasno,moj brat je kupio komjuter od 120k,procesor i5 najnovije generacije sa 6 jezgri,grafika 4gb geoforce gt-1050TI i ram ddr4,igrice lose rade,far cry 5 radi samo na sredini grafe,need for speed uzasno koci,call of duty najnoviji ne moze da radi na maksimum,a jos cudnije je poceli su da se pojavljuju bagovi u sistemu,kupljeno u emiju
Koji i5 ,koja je oznaka posle i5?

Te " i " oznake nemaju veze sa performansama niti oznacavaju koliko jezgara ima.

Mogu ti naci i3 koji je duplo brzi od i7 npr

ali bitni su oni iza brojevi

Svi se lepe za sto vise jezgara a ni jedna igra ne koristi preko 4 jezgra, tako da bacate pare bespotrebno.


Imate sad i3 8350k koji je zverina( mislim da je nov 160e i 4-jezgra je) , i gledao sam ga na testu pored i7 koji je 2.5 puta skuplji .isti frame rate imaju na igrama, jedino je i7 brzi za obradu video materijala gde koristi sva jezgra. E sad ako transhodujete video kanale uzmite i7 :)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
И5 8600к по снази није у рангу и7 8700к.

Најновије игре траже јаке процесоре, али још јаче графичке..

Ја тренутно имам два радеона повезана ХД7870 2ГБ ГДР5 сваки и гурам асесинс крид ориџинс на максимуму, процесор је фх8350, 12ГБ ДДР3 на 2600МХз....

Графичке гурају ту на 45фпс просечно, оптерећеност процесора са осам језгара је око 30% по језгру...рам није прешао 9ГБ искориштености...

Да би ти браћала гурао те игре на максимуму треба ти графичка малко јача ранг 1060, рх570...

- - - - - - - - - -

Такође на слабијем компу апу а10 7890к, хд 7850 2гб, 8гб рама ддр исто играм ту игру, све на минимуму, фпс иде око 30 просечно...тако као што је данер рекао могу се наћи процесори средње класе који у појединим операцијама шију ове најснажније...
 
CoD WW2 тражи на максималним подешавањима звер од графичке карте и то:

ГТХ 1060 са 6ГБ ГДР5 или РХ570 сa 8ГБ ГДР5, док ти тај твој 1050ти не задовољава макс подешавања јер има само 4ГБ ГДР5...јел сад јасно...значи да би играо ову игру на макс подешавањима твојој графичкој карти фали још 2ГБ ГРД и опет не би била у стањи да одради све као 1060...ево ти бенчмарк упоредни па види колико је 1050ти слабија од 1060...ваљда ће ти бити сад малко јасније неке ствари и да није све у најбољем процесору који твој брат има у класи....

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-3GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3646vs3649
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/3639vs3649
 
Вероватно је мислио на И5 8600

- - - - - - - - - -

Гледам сада карактеристике овог новог И3 процесора...па то је звер упакована у свега 4 језгра...гледао сам тестове и ништа не заостаје за рецимо и7 и то порпилично јаким....чак и овај нови Г48хх процесор из интела са два језгра убија колико је добар...за већину корисника је И3 и више него довољан....
 
Ево ти тест за тај твој комјутер, тј. братов...ево слика па ти процени да ли је та графичка довољна да тера CoD WW2 до пања или на средњим до високим подешавањима....
2hqv1y1.jpg


А ево исто то само са много озбиљњијом графичком картом....каже иде све на високо подешавање...
jhtzb6.jpg


- - - - - - - - - -

А ево ти и линк па се играј до миле воље да видиш које и у којим подешавањима може тај ваш комп игре да погура....

http://www.game-debate.com/games/in...dition&ram=16&checkSubmit=#systemRequirements
 
Nazad
Vrh